Temmuz, 2010 tarihli arşiv kayıtları

Bilgi eksikliği, zayıflama programlarının başarıya ulaşamama nedenlerinden birisidir. Bilgi eksikliği, batıl inançlar ve yanlış anlamalar karbonhidratlara ön yargıyla yaklaşmamızın nedenlerindendir. Karbonhidratların tamamen kötü olduğunu düşünmek neticesinde tüm karbonhidrat tüketimini kesmek kısa vadede hızlı kilo verilmesine neden olmaktadır. Ancak bu tamamen yanlıştır.

Karbonhidratlar iki çeşittir, iyi karbonhidratlar ve kötü karbonhidratlar. Kaçınılması gerekenler kötü karbonhidratlardır. İyi karbonhidrat tüketilmelidir, çünkü vücudumuzun enerji ihtiyacını karşılamak için karbonhidratların tüketimi şarttır.

Yazının Devamı »

Duygusal atıştırma dünyada pek çok kişinin ortak problemidir. Ancak ne yazık ki bir problem olduğu göz ardı edilir ve genellikle kilo almaya etkisi pek tartışılmaz. Duygu değişimleri insanları yemek yemeye yöneltebilir. Sıkıntıdan, üzüntüden ve hatta utanmadan bile yemeğe sarılmak mümkündür. Duygu değişimleri ile sürekli atıştıran insanlar içinse kilo almak kaçınılmazdır. Kilo alarak mutsuz olan insan yine bu mutsuzluk sonucu yemek yemeye başlar ve ne yazık ki bir kısır döngü içinde bulunur.

Duygusal olarak yemek yiyen insanlar diyetlerinde pek başarılı olamaz. Bu yüzden duygusal yeme problemi mutlaka teşhis edilmeli ve diyet bundan sonra başlatılmalıdır.

Yazının Devamı »

Kilo vermeye başlamadan önce doktoru ziyaret etmek her zaman faydalı olacaktır. Kilo vermeye başlamadan önce sağlık kontrolünden geçmek iyi bir seçimdir. Bazen sağlık durumumuz biz farkında olmadan değişir ve kilo vermemizi egzersiz yapmamızı olanaksız kıldığı gibi tehlikeli de olabilir. Özellikle Kalp- damar hastalıkları, tansiyon dengesizliği, diyabet ve kolesterol problemlerinde, kişiler kendi seçtikleri zayıflama programlarına göre değil, doktorun önerdiği şekilde zayıflamalıdır.

Zayıflama öncesinde doktoru ile konuşan bir kişi şu sorularının cevaplarını doktorundan almalıdır,

Yazının Devamı »

Metabolizmanın her gruptan besine ihtiyacı vardır. Vitaminler de ihtiyacımız olan önemli maddelerdendir. Vitaminler doğru bir beslenme programı ile kullanıldığında zayıflamaya büyük katkı sağlarlar.

Özellikle B vitamini grubu metabolizma için oldukça gereklidir.

B1 Vitamini (Tiamin): Nişasta ve şekerin yakılması için gerekir. Yumurta, tahıl unları, patates, portakal ve kuşkonmazda bulunur.

B2 Vitamini (Riboflavin): Yağ, protein ve karbonhidrat sindirimi için gereklidir. Süt, peynir, yeşil yapraklı sebzeler ve bademde bulunur.

Yazının Devamı »

Egzersiz yapabilmek için sadece koşu bantları, mekik aletleri ya da ağırlıklar gerekmez. Yağları yakmaktaki en etkili spor yüzmektir.

Yüzme koşmak ya da bisiklet sürmekten, ip atlamaktan çok daha fazla kilo kontrolü sağlayam bir spordur çünkü vücudun tüm kaslarını ayrı ayrı çalıştırır.

Yüzerek kaslar geliştirebilir ve vücudun esnekliği sürdürülebilir. Düzenli şekilde yüzenlerin kasları canlılığını kaybetmez.

Yazının Devamı »

Amerika’da bir süredir yapılmakta olan orjinal ismi Flat Belly olan ve özellikle karnı düzleştiren diyeti sizin için inceledik.

Diyet 4 günlük bölümler halinde yapılmakta ve temel noktası sassy suyu denilen içeceği tüketmekte gizli.

Diyetin esaslarına gelince; Sassy suyu adı verilen ve birazdan tarifini vereceğimiz suyun tamamını tüketmek. Bu tarif sayesinde vücudun akışkan dengesi korunurken kabızlık engellenmektedir.

Yazının Devamı »

26- Zaman çizelgesi edin: Belli bir tarihe kadar günlük kalorilerini düşürme hedefi edin ve bunları uygula

27- Çalışırken Yemek yeme: Özellikle öğle yemeklerini çalışma masasında yemekten kaçın. Eğer mecbursan bir ısırık alıp bir kaç adım at.

28- Yanında atıştıracak birşeyler olsun: Sağlıklı ve alçak kalorili atıştırmalıklar taşı, açlık hissettiğinde ye, Bu metabolizmayı hızlandırır. Ve bu atıştırmalıkları yanında taşımak rastgele bir şeyler satın almayı engeller.

29- Topuklu ayakkabı giy: Bu şekilde bacaklarını çalıştırabilirsin.

Yazının Devamı »

Biber Hapı zayıflama hapları arasında en çok rağbet gören zayıflama hapıdır. Türkiye haricinde dünyanın bir çok ülkesinde kilo fazlası olan kişilerin yardımına koşuyor. İçeriğindeki yüzde yüz doğal bitkiler sayesinde etkili bir formülü olan Biber Hapı, diyet ve yapmadan sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermenize olanak sağlar.

Peki Biber Hapı Nasıl Kullanılır?
Sabah kahvaltıdan yarım saat önce 2 su bardağı tercihen ılık suyla kullanılır. Yarım saat sonra mutlaka kahvaltı yapılmalıdır. Gün içersinde bol su tüketmeniz gerekmektedir. Zira Biber Hapı etkili formülü sayesinde sizi gün boyunca susatacaktır. Kahve, gazlı içecekler ve siyah çaydan uzak durmalısınız. Bu içecekler sizin kilo vermenizi engeller. Bunu yerine bol yeşil çay ve meyve çayları tüketmelisiniz.

Biber Hapı Nasıl Zayıflatır?
Gün içersinde size bol su tükettirerek ve içerisindeki özel formül sayesinde yağlarınızı parçalanmasını sağlayacaktır. Ayrıca size tokluk hissi vererek gün içersinde yemeklerde aşırıya kaçmanızı önleyecektir. Böylelikle Biber Hapı sayesinde kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Biber Hapı Yan Etkileri Nelerdir?
Eğer ilk kez Biber Hapı kullanacaksanız bir hafta-on günlük süre zarfında baş ağrısı, uykusuzluk yapabilir. Kullanmaya devam ettiğiniz de bu etkiler geçecektir. Eğer dayanılmaz şekilde bu etkileri görürseniz birkaç gün ara verebilirsiniz.

Hemen siz de Biber Hapı satın almak istiyorsanız buraya tıklayabilir veya 0541 520 56 99 & 0533 704 63 14 numaralı telefonlardan 7 gün 24 saat sipariş verebilirsiniz.

Yukarıda yayınlanan reklam amaçlı bir metindir, metin içerisinde bulunan adres ve telefonlar ile sitemizin herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.

Formda kadınların küçük bir sırrı vardır. İstedikleri her şeyi yemelerine rağmen kilo almamaları bol miktarda kalori yakmayı başarmalarındandır.

Alışkanlıkları biraz değiştirmekle hiç bir efor sarfetmeden kalori yakma yollarını sizin için 2 bölümde inceleyeceğiz.

1- D vitamini almak: D vitamini alan kadınların daha fazla kalori yaktığı tespit edildi. Günlük 2 miligram D vitamini takviyesi ile daha hızlı kilo verilebiliyor.

2- Kahve iç: Kahvenin içinde bulunan kafein daha hızlı kalori yakılmasına olanak veriyor.

3- Daha fazla uyu: 4 saatten az uyumak metabolizmayı yavaşlatıyor. Uygun uyku zamanı 7 ila 9 saat olarak tavsiye ediliyor.

4- Kendi işini yap: Kendi yemeğini pişirmek, tabaklarını yıkamak hem ne yediğimizi kontrol etmeye hem de kalori yakmaya sebep olur.

5- Bir adım ölçer al: Bir pedometre alarak haftalık adımları saymak daha fazlasını atmak için iyi bir metoddur.

6- Daha fazla öğün: Öğün sayısı kaç olursa olsun günlük alınan kalori çok fazla değişmez. Öğünleri küçülterek alınan kalori miktarı ve tokluk hissi değiştirilebilir.

7- Tempolu Yürü: Evde ya da işte sanki bir toplantıya geç kalıyormuşsun gibi hareket etmek öneriliyor. Bunu önerense Jennifer Lopez’in öğretmeni..

Yazının Devamı »

Diyet programına karar vermek oldukça önemli bir iştir. Bir çok internet sitesi, kitap, makale araştırması sonucu tam kendimize uygun bir diyet bulmuşken kurtulmamız gereken alışkanlıklarımızı bilmeliyiz.

Hiç bir diyet sihirli değnek değildir. Biraz cesaret, biraz akıl ve dikkatle işe yarayabilirler.

Eğer bir davranışı 21 gün boyunca tekrarladıysak bu bizim alışkanlığımız olmuştur. Bir diyetin düşmanı olan 10 alışkanlık vardır.

1- Abur Cubur: Markete gittiğimizde sepete düşünmeden doldurulan pek çok abur cubur… Kurabiye, kraker, bisküvilere güle güle, sodalı içecekler zararlı, neden bunların yerine badem, ceviz, fındık tüketmeyelim? Lif ve sağlıklı yağlar içeren bu ürünler diyeti bozmaz. Dondurmalar ve yağlı atıştırmalıklar yerine yağsız hazırlanmış patlamış mısır yiyebilir, elimizin altında atıştıracak birşeyler aradığımızda meyveye yönelebiliriz.

Yazının Devamı »

Kilo vermek gerçekten zor bir iştir. En sevdiğimiz yiyeceklerden vazgeçmek, daha az yemek, yiyeceklerimizi sebze ve meyvelerden seçmek ve ayrıca egzersiz yapmak zorundayız. Peki bunları beceremeyenler ne yapıyorlar? Yediklerini çıkartma yoluna gidiyorlar ya da hiç yemiyorlar. Biraz irade ve azimle uygulanabilecek dengeli bir beslenme programı yerine, yememek ve yediklerini çıkarmak gibi bir uygulamaya gidiliyor. Evet bu kilo vermek için etkili bir yöntem fakat doğru mu ?

Anoreksiya ve blumia kilo vermenin en kötü yollarıdır. Bu şekilde verilen kilolar olağan değildirler. Tüm besinleri almak ve bunları kullanmak yerine tercih edilesi bir durum olmamalıdır. Herşeyden önce bu iki durum hastalıktır. Kronikleştiği takdirde ikisi de ölümcül sonuçlar doğurur. Zayıflamak için kendini göz göre öldürmek isteyen olacağını hiç düşünmüyoruz.

Yazının Devamı »

  • Alexa