Hızlı kilo verme programları, bir çok diyeti deneyen ve başarısızlığa uğramış kişiler için pek gerçekçi gelmeyebilir. Ancak bu büyük ölçüde doğru değildir. Hızlı diyet adı altında sunulan programların bir bölümü hızla kilo vermeye uygundur. Doğum günleri, düğünler, yeni bebek, yıldönümleri gibi bir çok olağan fırsat bizi hızlı kilovermemiz için cesaretlendirebilir.

Öncelikle kilo vermek için kullanılan ürünlerin bir kısmı hızlı kilo vermeyi engelleyebilir. Seçimde zorlanmak normaldir ve kullananların, uzmanların yorumları bizi oldukça etkiler. Hatta öyle bir ürün vardır ki, buna neredeyse fanatik derecede bağlananlar vardır. Bu ürünlerin tamamının başarısız olduğunu elbette söyleyemeyiz, ancak bu ilaç ve takviyeler asla sizi psikolojik olarak diyete hazırlamaz. Zayıflamaya duygusal olarak hazır olmayan bir insan sağlıklı kilo veremez.

Artık internet kullanımı o kadar yaygınlaştı ki, kullanmak istediğimiz ürünle ilgili detaylı incelemeler, kullananların yorum ve şikayetlerini araştırmakta zorlanmıyoruz. Unutulmaması gereken bu bilgilerin ne kadar doğru olduğundan mümkün olan en yüksek ölçüde emin olduktan sonra doğru ürünü seçmek. Zayıflama yardımcımızı seçtikten sonra ise psikolojik olarak bu duruma hazırlanmamız. Diyete başlarken de kendimize uygun bir egzersiz tipi seçmek. Yüzme, yürüyüş ya da ağır olmayan pek çok spor bunun için uygundur. Artık kilo vermemek için bir neden kalmamıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa