fpx249608Aşırı şişman biriydim, hep zayıflamak istedim ama başaramadım. Ne kadar katı diyet ya da ağır egzersiz yaparsam yapayım, verdiğim bir kaç kilo ötesine gitmiyordu. Sonuçsuz harcadığım zaman ve parayı düşününce sürekli bir çözüm ihtiyacı içine girdim. İşte o zaman, acai çileğini farkettiğim zamandır. Bir ay içinde 10 kilo vermiş olmam benim için bir mucizedir. Bu bir aylık sürede neler mi değişti?

Acai sadece yağlarımı yaktı;

Acai çileği vücudumdaki kaslara ve suya zarar vermeden yağlarımı yaktı. Acai yağ ve suyu birbirinden ayırabilme yetisine sahip olduğundan yağları gevşeterek onların atılmasını sağladı. Günde 250 gram yağ gevşetmesi fazla kilolu insanlar için büyük bir iştir.

Acai çileği metabolizmamı geliştirdi;

Kilo vermeyi deneyip yapamadığım zamanlarda farkettim ki metabolizmam çok zayıftı. Bu fazla kalorileri yakıp vücuttan atmak için büyük bir engel oluştururdu. Metabolizmamı hızlandırmak için öncelikle toksinlerden kurtulmam gerekliydi. Acai çileğinde vucuduma zararlı olan serbest radikallari uzaklaştırmak için gereken antioksidanlar bol miktarda vardı. Toksinlerimi atınca metabolizmam hızlandı ve dolayısıyla bana gerekli olmayan fazla kalorilerin yakılması kolaylaştı. Bu da doğal olarak kilo vermeme yardımcı oldu.

Acai çileği iştahımı dizginledi;

Kilo vermek benim için çok zordu, çünkü kendimi günü her saati çerez ve atıştırmalıklarla bulabiliyordum. En basit ifadesi ile kalori girişini sınırlayamıyor aksine yedikçe yiyordum. Açlık hissim hiç azalmıyordu. Acai çileği kapsüllerini almaya başladığımda aşırı yeme isteiğimin azaldığını farkettim. Acai kapsülü lifli bir yapıdaydı. Omega yağları, mineral ve vitaminler içeriyordu, zayıflayacaktım ama bu dönemde bana gereken besinleri almaya devam edecektim. Lifler şişip tokluk hissimi arttırınca alınan kaloriler azaldı, metabolizmam vücudumdaki depoyu eritmeye başladı.

Acai Çileği toksinlerimden kurtardı.

Acai çileği yağlarımı gevşetirken, verdiğim kiloları geri alıp almayacağım konusunda endişeliydim. Ancak bu asla başıma gelmedi, kilo kaybetmeyi sürdürdüm. Antioksidanlar sindirim sistemimi geliştirirken, enerjim ise gözle görülür biçimde artmıştı.

Acai çileği ya da diğer adıyla acai berry kapsüllerini kullandığımda bir ayda 10 kilodan fazla kaybettim. Sindirim sistemim temizlenerek olması gerektiği gibi çalışmaya başladı. Kilo vermek isteyen herkese acai çileğini öneririm.

Zuhal Aydın- 32/Ankara

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa