Hanife Güçlü, hem yoğun iş yaşamında hem de ev işlerinde aktif olması gereken, İllinois – Springfield’da yaşayan iki kız çocuğu annesi bir kadın. Yaşamındaki koşuşturmalar nedeniyle çocuklarının büyüdüğünü, yılların kendisini nasıl etkilediğini farketmemiş bile.

“Diyet yapmak aklıma gelen son şeydi, işten çıkınca hazır bir şeyler alıp, mikrodalgada ısıtmak ve hızla bitirmek, yemek anlayışım olmuştu. Haftasonu ve tatillerde ise özlemle yaptığım Türk yemekleri, bol yağ ve salçalı, yüksek kalorili hamur işleriydi. Sağlıklı beslenme, ideal kilo gibi şeyleri düşünmek için fazla yoğundum. ” diyen Hanife hanım, bir süre sonra özellikle ilerleyen yaşı ile birlikte fazla kiloların kendisini nasıl etkilediğini farketmiş ve zayıflamak için denemelere başlamış.

Hanife hanım, 6 ay önce 78 kilo ile zayıflama denemelerine başladığında, piyasada satılan toz, hap gibi neredeyse tüm ürünleri denemiş. Fakat hepsinde başarısız olmuş.

“Benim için ideal yemek bol soslu bir hamburgerden ibaretti, bir çok ürün kullandım, ancak bırakın kilo vermeyi olan kilolarımın üzerine yenilerini ekliyordum”

Bir arkadaşının tavsiyesi ile organik yiyecekleri araştırmaya başlayan Hanife hanım, sağlıklı ve doğal beslenme konusunda neredeyse hiç bir şey bilmediğini farketmiş.

“Araştırmalarımdan sonra bir çok şey öğrendim, ama en önemlisi neden şişmanladığım hakkında kafa yormaya başladım.Fazla kilolarımdan kurtulmalıydım ama neden olduklarını bilmediğim sürece bir süre sonra tekrar geri alacaktım ve çektiğim zahmete değmeyecekti. ”

Hanife Hanım, yediği yiyeceklerin kalori değerlerini, ne tür toksikler içerdiğini öğrenmeye başlarken, tabağına daha önce yediğinden farklı bir miktar koymamaya karar verdi, aynı miktarı yiyecekti ancak yedikleri sağlıklı ve doğal olacaktı. Ek bir çaba sarfetmeden, sadece günlük yeme alışkanlıklarında basit değişiklikler yaparak 4 kilo verdikten sonra, daha kalıcı ve etkili bir çözüm arayışına girdi.

“En büyük sorunum tatlılardı. Bol kremalı, çikolatalı tatlılara dayanmam mümkün olmuyordu. Yine tatlı tabağımı almış en sevdiğim programı izlerken, Dr. Oz’e rastladım, acai berry hakkında konuşuyordu, söyledikleri çok mantıklı ve güvenilir geldiğinden acai berry’iyi kullanmaya karar verdim. Kullanmaya başladıktan sonra çikolata ve şeker benim için dayanılmazlıktan çıkmıştı, canımistemiyordu bile..”

Hanife hanım ; ” Bir kaç ay sonunda 57 kiloya indiğimde kendimle ve başarımla gurur duyuyordum, fazla kilolarımla vedalaşmamın yanısıra cildim de farklılaşmış neredeyse ışıl ışıl bir hal almıştım. Kendimi daha enerjik, daha canlı hissediyordum ve bu çevrenin de dikkatini çekiyordu” diye gülümseyerek anlatıyor ve ekliyor.

Arzuladığım kiloma geri döndüm, şimdi çok daha sağlıklı ve düzenli besleniyorum. Çocuklarıma da bunu önermekten geri durmuyorum. Ama benim başarımın sırrı acai’de gizli

hanifeg@aol.comAcai Berry Kullanıcı Yorumu; için 1 yorum yapılmış

ismail

12 Aralık 2010, 9:34 pm

neredeyse 1 aydır kullanıyorum ama hiç zayıflamadım ben ne yapmalıyım hiç kilo veremedim yoksa boşunamı aldım

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa