Sağlık alanında yapılan bir atakla, geleneksel ilaçların kullanımı ve araştırmaları hızlanmış, bu tedavi şekli yüksek kullanıcılara ulaşmıştır. Öte yandan modern tıbba ait ilaçların büyük çogunluğu bitkilerden elde edilmekte ve başarıları, bitkisel tedavi ile alınan başarılarla simetrik seyretmektedir.

Acai berry, açai berry, asai çileği ya da asai üzümü.. Nasıl telaffuz edilirse edilsin, sağlık sorunları olan kişiler tarafından tercih edilen bitkisel bir üründür. Acai vücutta bulunan serbest radikallerin yayılımını önleyen antioksidanların hemen hemen en önemlisidir.

Acai, Euterpe Oleracea ailesine ait, çok küçük misketler şeklinde mor renkli bir meyvedir. Meyvenin çok az etli kısmı ve bundan az miktarda alınan suyu vardır. Ancak miktarın küçüklüğü yanıltıcı olabilir. Çok küçük bir miktar bile bir çok fayda sağlamaktadır. Genellikle diğer içeceklerle karıştırılarak çoğaltılan suyu ya da ekstresinden yapılan kapsuller, enerji sağlamanın yanısıra, vücüdun yağ yakarak kilo kaybetmesine de olanak tanır.

Bilim adamlarının meyve ve sebzeler üzerinde yaptıkları çok kapsamlı bir araştırmada üzüm türleri ve yabanmersininin 300 katı kadar antioksidan içeren meyveyi açıkladılar; Acai berry.. Bu zengin antioksidan içeriği bir çok fayda sağlar, her nefes alışımızda içimize çektiğimiz oksijenle serbest radikaller olarak tanımlanan zararlılar hücrelerimizde dolaşmaya başlar. Kandaki demir bu radikalleri uzaklaştırmak ister ancak buna yeterli gelmez, böylece bu maddeler vucudumuzda serbestçe dolaşır ve yaşlanmamızı hızlanırır. Acai serbest radikalleri etkisiz hale getirir ve dolayısıyla yaşlanma etkilerini durdurur. Cildi genç ve güzel tutar.

Kalp sağlığı için son derece gerekli olan omega3 ve omega6 acai de bol miktarda bulunur. Bu yağ asitleri, kalp ve damar rahatsızlıklarını tehdit olmaktan çıkarırlar. Kandaki kolestrolü ve dolaşımı düzenlerler. Fosfor, demir, kalsiyum, B1,B2,E gibi tam 19 tane vitamin bulunur. Vücudun çalışması için gerekli neredeyse tüm besinleri bünyesinde barındırır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa