Acai çileğinin küçük bir üzüm boyutunda ve Brezilya’ya özgü bir çeşit palmiye ağacında yetişen, mor renkli ve son derece yumuşak bir meyve olduğunu artık hepimiz biliyoruz.

Acai çileği zayıflama konusunda en popüler bitkilerden birisi. Yüksek antioksidan içermesi ile tıp çevrelerince de çok beğenilen ürünün yorgunluğu giderici etkileri, zayıflama yardımı, sindirim sistemini düzenleme, kolesterolu düşürme, uyku sorunlarını giderme, enerji verme ve kanser olma riskini düşürme özellikleri bir süredir biliniyor.

Acai çileğini kapsül şeklinde almak istemeyenler ancak tazesini bulmasının imkansız olması nedeniyle en doğal halini kullanamayanlar için artık kurutulmuş çayı var.

Acai çileği, amber çiçeği, böğürtlen ve kuş üzümü karışımının birlikte kurutulması ile elde edilen acai çileği çayı son derece sağlıklı bir ürün.

Ülkemizde henüz satışı yapılmayan ürün tek bardaklık poşet çay formunda. Doğal acai çileği çayı içmek isteyenlerin ise yurtdışından sipariş vermesi gerekiyor.Acai Çayı ile Zayıflama için 1 yorum yapılmış

gay ugur fdan

2 Kasım 2012, 1:05 am

şu an elimde Lipton açai çayı var… bilgilerde yanlışlık var… İstanbulda büyük marketlerin çay reyonlarında lipton firmasının acai çayını bulabilirsiniz.
teşekkürler

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa