Mine Taşkent, 36 yaşında, zayıflamadan önce 122 kilo, şimdi 78 kilo

Mine Taşkent, 1.70 cm boyunda ve sürekli oturarak çalışan bir bankacı. Genç kızlık döneminde aşırı kilo almamış ancak hiçbir zaman manken gibi bir fiziği de olmadığını belirtiyor. 30 yaşından sonra işler değişmeye başlamış ve Mine hanım farketmeden önce oturark çalışan ve egzersizi ihmal eden herkeste olduğu gibi göbeğinin büyüdüğünü farketmiş, bunu kalçalar ve bacakları izlerken geçen zamanla birlikte 120 kiloya kadar ulaşmış.

Aşırı kilosu öncelikle işyerinde sorun olmaya başlamış, daracık banka bankolarına sığmamaya başlayan Mine hanım, devamında iş arkadaşları ve müşterilerinin bakışının değiştiğini farketmiş ve bu durum onu psikolojik olarak etkilemiş. Öncelikle bir spor salonuna abone olmuş, ancak iş yoğunluğu ve yediklerini kontrol edememesi nedeniyle bu girişim sonuçsuz kalarak bir süre sonra gitmemeye başlamış.

Öte yandan eşi ile olan ilişkileri de sarsılmaya başlamış, eşi aşırı kilosunu ima eden konuşmalarda bulunuyor ve durum evliliğinin her alanında Mine hanımı zorluyormuş.

Mine Hanımın kaderi 2008 yılında değişmiş. Okuduğu bir dergide acai çileği ile ilgili detaylı açıklamaları neredeyse ezberlemiş ancak yine bir sorunla karşı karşıya kalmış, ülkemizde acai berrynin satışının yapılmaması. Tam burada imdada Kanada’da yaşayan kuzeni yetişmiş ve kendisine acai kapsülü göndermiş.

Mine Hanım öncelikle yedikleriini planlayarak işe koyulmuş. İş çıkışı eve götürdüğü hazır yemekler, çabuk hazırlandığı için tercih ettiği bir takım dondurulmuş gıdalardan vazgeçmiş ve alışveriş listesini büyük ölçüde sebze ve meyvelerle değiştirmiş. Akabinde sabah ve akşam birer adet acai çileği kapsülünü de günlük programına eklemiş. Spor salonuna geri dönemese de iş çıkışı eve yürümeye başlamış ve akşamları televizyon başında yemek, abur cubur alışkanlığından tamamen kurtulmuş.

Mine hanım kilolarından kurtulmaya başlarken cildinde sarkma olmasından endişelenmiş ancak düzenli yürüyüşü, acai çileğinin cildi esnekleştirme özelliği ve basit nemlendiricilerle cildini sürekli canlı tutarak böyle bir sonuçla karşılaşmamış.

Mine Hanım 6 aylık bir çaba sonunda şu andaki kilosuna erişmiş, ancak kabusunun geri dönmemesi için halen yediklerine dikkat ediyor ve spor yapmayı ihmal etmiyor. İşyerindeki arkadaşları ve müşterileri onun bu değişimini hayranlıkla karşılamış ve tabi eşi de.. Şu anda fazla kilolarından ve beraberinde getirdiği sorunlardan uzak bir yaşam sürüyor.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa