acai cileğiAcai Çileği,  Amerika’dan sonra tüm dünyada popülerliğine artılar katmaya devam ediyor. Kolay zayıflama için önerilen en son ürün olan acai çileği, enerji içecekleri, protein tozları ve kapsül formlarında tüketiciye sunulmuş durumda. Acai çileği üzerinde yapılan çalışmalar meyvenin aktif olduğunu, yaşlanma karşıtı özellikleri, serbest radikaller üzerindeki etkisi, anti oksidan yararları kanıtlanmıştır.

Sabah aç karnına alınan acai çileği hapı, vücut için zararlı olan toksik maddeleri uzaklaştırırken, uzun vadede yaşlanmaya karşı etki gösterip bu süreçte meydana gelecek kırışıklık ve yaşlılık kaynaklı cilt lekelerinin oluşumunu erteliyor. Parlak ve gergin bir ciltle daha genç görünüme kavuşturuyor. Vucudun günlük işleri yapması için gereken enerjiyi sağlarken dayanıklığı arttırıyor ve uykuyu kaliteli hale getiriyor.

Metabolizmanın ihtiyacı olan B1, B2, B3,C ve E vitaminleri, fosfor, potasyum, kalsiyum içerirken, kolestrolü normal düzeyde tutan linoleik ve oleik asitleri de bulunurmakta. Kansere karşı koruyucular yani antioksidanlar bakımından da zengin olan açai çileği, kardiyovasküler yani dolaşım sistemimizin elemanları olan kalp ve damar sağlığımızı da koruyor.

Acai çileği kapsülü zengin lif yapısı ile bağırsakları çalıştırırken meyveye özgü asitler iştahı kapar ve böylece kilo vermenin en kolay yardımcısıdır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa