Bir günde hızlı kilo vermek sürekli devam ettirilecek bir zayıflama programı değildir. Sadece uymayan bir giysinin uyması, ya da ertesi gün için formda görünülmesi gereken özel bir plan varsa uygulanmalıdır. Çok miktarda kilo vermek, uzun vadeye yayılması ve dengeli beslenilmesini gerektiren bir durumdur.

Yine de bu fırsat vücudun temizlenmesi ve detoksu için faydalıdır. Kilo verilmesi vücudun su ve yağ kaybetmesidir.

Bir günde yarım kilo kaybetmeyi hedeflerken;

*Kalori girişi sınırlanmalıdır. Ertesi gün için formda görünmek isteyen kişi en fazla 1200 kalori almalıdır.

*Gün boyunca et tüketilmemeli ve sebzeler mümkün olduğunca çiğ tüketilmelidir.

*Basit şeker, un ve sodyumdan kaçınılmalıdır. Elma gibi çok şekerli meyveler de ölçülü tüketilmelidir.

*Günlük besin miktarı 5-6 öğüne bölünmeli ve öğün başına 200-250 kalori alınmalıdır. Küçük öğünlerle açlık giderilecek ve alınan kaloriler depolanmadan yakılacaktır.

*Bol su içilmeli. Amaç su ile mideyi doldurmak değil vucudun toksinleri atmasını sağlamaktır. Yeşil çay da bol miktarda tüketilebilir. Kalorilerin yakılmasına yardımcı olur. En az 8 bardak sıvı tüketimi şarttır. En güzeli her öğünden önce bir bardak su içilmesidir.

*Fizyolojinin imkan verdiği ölçüde kasları çalıştıracak egzersiz yapılması metabolizmayı hızlandıracaktır.

Gün sonunda tartıldığınızda yarım kilo vermiş olduğunuzu göreceksiniz. Ancak başta da dediğimiz gibi sürekli devam edilecek bir diyet değildir. Sadece bir kaç günlük çözüm sağlar. Fazla miktarda kilo vermek için uzun vadeli ve dengeli bir beslenme tarzı oluşturulmalıdır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa