Özellikle kilolarından yakınan kadınların ortak cümlelerinden biridir : “Yapamıyorum”. Ancak kalıcı kilo kaybı hayal değildir. Kilo vermek bir sabır ve istek işidir. Gereken azmi ve sabrı göstererek kurallara uyanların başarısız olma şansı yoktur.

Zayıflamak mı istiyorsunuz? Oturduğumuz yerden kilo vermenin bir formülü henüz bulunamadı. Cerrahi operasyon bile yapılsa bu sadece vücudun fazlalıklarının alınmasıdır. Zayıflamak değildir. Çalışmadan yani hareket etmeden za-yıf-lan-maz ! Sabah olması gerekenden bir saat önce uyanın ve egzersize başlayın. Yağların yanması için spor yapılması bir gerekliliktir. Günde en az 30 dakika fiziksel aktivitede bulunmalısınız.

Sabah kahvaltı etmeyince daha az kalori aldığınızı mı düşünüyorsunuz, ya da öğle yemeğini atlayınca.. Böylece kilo verdiğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu kilo vermenize değil aksine almanıza neden olur. İdeal kiloda kalmak isteyen herkesiz bir yemek rutini olmalıdır. Yemekler planlı olmalıdır. Hafta içi çalışıyor ve gerçek yemekler pişirmeye fırsat bulamıyorsanız abur cuburları yemek yerine haftasonları pişirmeyi deneyin. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Dünyada damak tadı, yaşadığı şartlar ve ekonomik imkanları birebir aynı olan iki kişi herhalde yoktur. Bu nedenle her diyet programının herkese uyması beklenemez. Birinde başarılı olan diyet bir diğer kişide başarısız olabilir. Bir diyetin başarısız olması tüm diyetlerin başarısız olacağı anlamına gelmez. Bir diyet angarya ya da kısıtlanma gibi görünüyorsa zaten uzun süreli yapılabilecek bir program değildir. İstemeyerek yapacağınız başarısız bir diyet yerine, isteyerek yapacağınız bir diyetle daha uzun sürede daha az kilo vermek daha makuldur. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa