Damla diyeti klasik bir çorba diyetidir. Verilen çorba tarifinin yanısıra günlük ek besin listeleri bulunmaktadır. Diyette ekmek, alkollü içecekler ve kola gibi gazlı içecekler yasaktır. Su, şeker katılmamış her türlü içcecek, çay, sade kahve ve kaymağı alınmış süt tüketilebilir.

Diyet çorbası gün içinde ne zaman istenirse ve ne kadar istenirse yenilebilir. İzin verilen günlerde tüketilecek et ve benzeri ürünlerde kesinlikle deri olmamalı ve yağsız pişirilmelidir. Bu diyet hızlı bir kilo verme yöntemi olduğundan çok uzun süreler devam edilmemelidir. Kesintisiz olarak 2 haftadan fazla sürdürülmez. Diyetin aynı zamanda detoks etkisi de bulunmaktadır. İlk 3 gün içinde baş ağrısı gibi detoks etkileri hissedilebilir. Bağırsakların çalışması değişeceğinden günde 1 kase kadar kepekli ya da lifli besinler tüketilebilir.

Damla Diyet Çorbası

1 büyük lahana
1 kilo domates
1/2 kilo yeşil biber
1 demet maydanoz (ince kıyılacak)
Tuz, biber, dereotu vb.
6 adet et bulyon
1 demet yeşil soğan ya da 3 adet kuru soğan

Büyükçe bir tencerenin içine su doldurularak küçük parçalara ayrılan sebzeler ve tüm malzemeler koyularak on dakika kaynatılır. Ateşin şiddeti azaltılarak tüm sebzeler yumuşayana kadar pişirilir.

Çorbaya ek beslenme listesi:

Gün 1: Muzlar dışındaki tüm meyveler. Çorba ve istenilen tüm meyveler istenildiği miktarda tüketilir. Bol bol sıvı alınır.

Gün 2: Çorba ve istenilen tüm sebzeler. Ayrıca akşam yemeğinde fırında tereyağı ile pişirilmiş 1 patates. Meyve yenilmez.

Gün 3: 1 ve 2. günlerin karışımı ancak akşam yemeğinde patates yok.

Gün 4 : Muz ve kaymağı alınmış süt. Süt sınırsız, muz en fazla 8 adet. Çorbaya devam

Gün 5: 100 gram ızgara sığır eti. 6 adete kadar domates. En az bir defa çorba içilmeli.

Gün 6: 100 gram ızgara sığır eti ve sınırsız sebze. En az bir defa çorba yenilecek. Patates yok. Et yerine tavuk ve balıkta talimatlara uygun yenilebilir.

Gün 7: Az yağlı pilav ve sınırsız sebze. En az bir defa çorba içilecek.

2. haftaya devam etmek isteyenler için liste baştan itibaren tekrarlanır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa