Diyet yapanların en büyük problemlerinden biri dışarıda yemektir. Beslenme programına uymak için uygun olan durumlarda kendi yiyeceklerini yanlarında taşımalarının dışında, arkadaş ziyaretinde, bir restorana yemeğe gidildiğinde ne yiyeceklerini bilemezler. Restoranlar ya da benzerleri genellikle diyet yapanları pek dikkate almadan bol yağlı, bol karbonhidrat içeren, tuzlu ve baharatlı yiyecekler yaparlar. Hele ki fast food restoranları diyet yapanlar için birer saatli bombadır.

Diyet yaparken hayattan kopmak gerekmez. Bir yakınınızı ziyarete gitmeye devam edecek, arkadaşlarınızla yemeğe çıkacaksınız. Bunları yaparken sadece biraz dikkat etmek diyet programınızı sarsmayacaktır. Dışarıda yerken şu maddeleri unutmayın:

Bahçe salatası, domates salatası ya da karışık başka bir salata sipariş verebilirsiniz. Salatanıza soslarınızı kendiniz eklemek istediğinizi belirterek zeytinyağı ve sirke/limon ile yetinin. İçine mayonez ya da bu tür başka soslar konulmadığından emin olun. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Ekmek seçimini kepekli ve tam tahıllı olanlardan yapın.

Her ne yiyor olursanız olun yanındaki patatesi getirmemelerini isteyin ya da patateslere dokunmayın. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Salata seçenekleri sizi tatmin etmiyorsa sipariş vereceğiniz yemeğin fırında ya da ızgarada pişmiş olmasına dikkat edin.

Ne yiyeceğinizi bilin, içine koyulanları sormaktan, gerekirse yemeği hazırlayan kişiyle görüşmekten çekinmeyin.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Gittiğiniz yerde varsa vejeteryan menülerini isteyin. Vejeteryan yemekler diğer yemeklere göre çok daha sağlıklı ve az kalorilidir.

Çorbalar her zaman olduğu gibi dışarıda yerken de kurtarıcınızdır.

Sıra tatlılara geldiğinde bunu yeşil çay ya da bir fincan kahve ile geçiştirin. Geçiştiremiyorsanız meyve isteyin. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Bulunduğunuz yerde size uygun hiçbir yemek yoksa ve özellikle özel bir kutlamada iseniz aç kalmayın, abartmayacak şekilde yiyip, için. Bunun için suçluluk duymayın. Ertesi gün kaldığınız yerden devam etmemeniz için bir neden olmayacaktır. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.Diyet Yapanlar Dışarıda Ne Yemeli? için 2 yorum yapılmış

selin

28 Eylül 2011, 9:46 pm

bnim buna ihtiyacım yok bn 54 kiloyummm

ömer

18 Haziran 2013, 5:22 pm

selin ozaman niye bu yazıyı okudun :)

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa