Kilo vermeye çalışıyorsunuz ve uyduğunuz bir diyet programı yoksa işe şu on ilkeyi hayatınıza sokarak başlayın. Sağlıklı beslenmenin anahtarlarını içeren bu ilkeler kısa süre içinde dengeli bir hayat tarzına geçmenize yardımcı olacak ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

1- Yemekleri daha iyi sindirebilmek için çiğnemeye vakit ayırın.

2- Günde en az altı bardak su için ve bu su çok iyi kalitede olmasın.

3- Çiğ sebze ve meyvelerle, fırın ya da buğulama gibi pişirme tarzlarına odaklanın

4- Sabahları sağlıklı ve bol çeşitli bir kahvaltı, ardından doyurucu bir öğle yemeği yiyin. Akşam yemeğini hafif geçirin ve güneş battıktan sonra yemeye devam etmeyin. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

5- Yüksek karbonhidrat içeren besinler yerine sebze, tahıl ve baklagil tüketin. Hayvansal yağlar ve proteinleri daha az tutun.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

6- Kızartmalar, şeker, tuz, rafine gıdalar ve diyet içeceklerini hayatınızdan çıkarın. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

7- Kafeini alkol, nikotin, şekeri az tutun. Strese neden olan argo, küfür gibi alışkanlıklardan kaçının. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

8- Yemeklerden yarım saat sonra yürüyün. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

9- Kuruyemiş,yağlı tohumlar, süt ürünleri, taze balık, tam tahıllar beslenmenizden eksik olmasın. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

10- C vitamini ve antioksidanlarla birlikte yaş ve cinsiyetinize uygun multivitamin-mineral tabletleri alın. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa