Kilo vermek isteyen ve bunun için çeşitli yöntemlere başvuran kişi zihinsel ve fiziksel enerjisini bu amaca doğru yöneltmeli ve konsantrasyonunu kaybetmemelidir. Moral hiç bir zaman bozulmamalıdır. İhtiyaçlarımızı gözardı etmek yerine bilinçli şekilde ve amaca uygun hareket edilmelidir. Kilo verebilmek sabır, duygusal uygunluk ve hayatı düzenlemeyi gerektirir.

Bilinçsizce yemenin tuzaklarına düşmemek için bazı pratik öneriler aşağıda verilmiştir:

* Hergün duş alıp, beğendiğiniz giysilerinizi giyin. Evde oturuyor olsanız da kendinize ve vücudunuza saygı duymalı, kendinizle barışık olmalısınız.

Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

* Her yemekten sonra kesinlikle dişlerinizi fırçalayın. Bu yemeğin bittiğini size hatırlatacak en önemli şeylerdendir.

* Susandığında yapılan en büyük hata sudan başka şeyler içilmesidir. Kahve, gazlı içecekler içilmemeli, kesinlikle su içilmelidir. Diğer maddeler acıktırıdır ancak su açlığını bastırmak için ideal bir yöntemdir.

* Alkol ve ilaç kullanımından kaçının. Alkol ve ilaçlar konsantrasyonu bozar ve odaklandığımız amaçtan bizi saptırır. Fiziksel ve psikolojik olarak iç durumunu bozar.
Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.
* Haftada en az iki kere sadece kendinize vakit ayırın. Belki yüz bakımı, belki masaj yada sevdiğiniz herhangibir gevşeme yöntemi ile kendinize ne kadar önem verdiğinizi hatırlayın.

* Tıbbi olarak bir sakınca yoksa düzenli olarak yürüyün.

* Zaman zaman kendinize güzel birşeyler satın alın. Takı, aksesuar, parfüm ya da ne isterseniz..

* Fazla kilonuz olmadığında neler yapmak istediğinizi listeleyin ve bunları teker teker deneyin. Kilo verdiğinizde başarabileceklerinizi görün.
Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.
* Düzenininizi asla bozmayın. Tatiller, iş değişiklikleri, yolculuk ya da hormonal değişiklikler en önemli tuzaklardır. Bunlar sizi amacınızdan uzaklaştırmamalı. Aksine amacınıza uygun olarak kullanmayı öğrenmelisiniz.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa