Yazın ortasına gelmek üzereyiz. Aşırı bir yük vee yorgunluk getirmeden karnımızı forma sokmanın tam zamanı. 6 dakikalık bu egzersiz 4 farklı karın bölgesini etkileyerek midenin sıkılmasını sağlıyor.

Adım 1 –


Eller ve dizler yere dayanılarak masa konumunda çökülür. Karın içeri çekilir ve nefes üç saniye boyunca tutulur. Hareket bir dakika boyunca tekrarlanır.

Adım 2 –

Bacaklar zemine paralel olarak uzatılır. Parmak uçları yere değerken, önkolun tamamı yerle temas ederek vücut dirseklerin üzerinde yükseltilir. Vücut havada iken karın sıkılır ve 10 saniye boyunca sıkılır. Hareket 1 dakika boyunca tekrarlanır.

Adım 3 –


Bir sandalyenin ucuna doğru oturulur. Sırt düzdür. Kollar resimdeki gibi 90 derece açılır. Göğüs ileride tutulur. Bu durumda iken bir sonraki resimde görüldüğü gibi diz dirseğe kaldırılıp indirilir. Bu hareket bir dakika boyunca tekrarlandıktan sonra diğer dirsek için bir dakika daha tekrarlanır.Adım 4 –

Sandalyenin ucuna dik bir biçimde oturularak kollar gergin olarak kalçaların yanına yerleştirilir. Karın içeri çekilerek dizler yukarı kaldırılır. Sırt bükülmeden bu konumda 3 saniye beklenir ve hareket 2 dakika boyunca tekrarlanır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa