Amerika’da bir süredir yapılmakta olan orjinal ismi Flat Belly olan ve özellikle karnı düzleştiren diyeti sizin için inceledik.

Diyet 4 günlük bölümler halinde yapılmakta ve temel noktası sassy suyu denilen içeceği tüketmekte gizli.

Diyetin esaslarına gelince; Sassy suyu adı verilen ve birazdan tarifini vereceğimiz suyun tamamını tüketmek. Bu tarif sayesinde vücudun akışkan dengesi korunurken kabızlık engellenmektedir.

4 gün boyunca tuz ve yüksek tuz içeren yiyecekler, tuzlu çeşnilerden kaçınılması gerekmekte. Ne kadar çok tuz tüketilirse vücut o kadar çok su tutar.

Karbonhidratlar en aza indirilecek. 1 gram karbonhidrat yanında 3 gram su ile birlikte depolanır. Eğer maraton koşmuyorsak aşırı miktarda karbonhidrata ihtiyacımız yoktur.

4 gün boyunca yediğimiz sebzelerin haşlanarak pişirilmesine dikkat edeceğiz. Kurutulmuş ya da tatlandırılmış çiğ besinler yerine haşlanmışları tercih edilecek.

Baklagiller, karnıbahar, brokoli, soğanlar, lahana gaz yapmayı kolaylaştırdığından tüketimimiz en azda olmalı.

Sakız çiğnemek karnı şişren bir diğer nedendir. 4 gün boyunca sakız da çiğnemeyeceğiz.

4 gün süresinde şekerler, yüksek karbonhidratlar yağda kızartılan yiyecekler yemeyeceğiz. Zeytin, fındık, avakado, yağlı tohumlar gibi besinlerle besleneceğiz.

Baharatlar serbest, çünkü bunlar medi asitlerinin atılmasını sağlarlar. Asitli içecekleri ve çay ile kahveyi de bir kenara atıyoruz ve sassy water adı verilen suyu içiyoruz.

Sassy Water tarifi: 8 bardak su, 1 çay kaşığı taze zencefil, 1 orta boy salatalık, 1 limon, 1 tutam taze nane

Salatalık, limon ve naneleri doğrayarak tüm malzemeleri karıştırıyor ve bir gece buzdolabında dinlendirdikten sonra tüm sürahiyi bir günde bitiriyoruz.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa