Zayıflamak için egzersizin öneminden bahsedip duruyoruz. Egzersize bu kadar değinilmesinin nedeni şüphesiz sağlıklı bir yaşam için gerekliliğidir. Düzenli egzersiz yapmak sadece zayıflamak ve formda kalmak için değil hemen her hastalığa yakalanmamak için faydalıdır. Zayıflamak ve formda kalmak için diyetsiz egzersiz, egzersizsiz diyet yapmak çoğunlukla başarısız sonuçlara neden olmaktadır. Düzenli bir egzersiz programına bağlı kalanlar da, egzersiz yapamayanlar da aktif bir hayat devam ettirmelidir.

Özellikle iş hayatının rutini içine sıkışıp kalanlar egzersiz yapmak için pek fazla fırsat bulamamaktadır. Oysa ki bazı kurallar geliştirerek hareketsiz kalınması engellenebilir ve metabolizma uyarılarak daha fazla yağ yakması yolunda teşvik edilebilir.

Aşağıda yazacağımız bir kaç yönteme uyarak ve kendi kurallarınızı geliştirerek siz de hareketli bir hayata adım atabilirsiniz.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Ev işlerini yaparken belli bir tempo yakalayın. Ütü gibi durağan işlerde bile bu tempo sayesinde yağ yakabilirsiniz. Örneğin ütü yaparken bacaklarınızı sıra ile büküp bırakabilirsiniz. Bunun gibi hareketleri kendiniz de geliştirerek pek çok varyasyona sahip olabilirsiniz. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Ağır birşeyler taşımanız gerekmiyorsa ve çok aceleniz yoksa merdivenleri tempolü bir biçimde çıkıp, inmeyi deneyin.

Çok uzak olmayan mesafelerde yürümek hatta daha iyisi bisiklet kullanmak araba kullanmaya tercih edilebilir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Evinizin dışında bir yere gittiğiniz aracınızı olması gerekenden 100-200 metre ileriye parkedilmesi ve aradaki mesafenin yürünmesi bile fark yaratacaktır.

Arabanızı yıkamak için araç yıkayıcısı, yakındaki bir yerde olan alışveriş için kapıcınızı kullanmayın. Kendi işinizi kendiniz yapmaya ve kalorilerinizi harcamaya alışın.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Büyük egzersizler için vakit ayırmanız tabi ki gerekecektir. Ancak hergün yapamayanlar için kendi kurallarını geliştirmek günlerini kurtarmalarını sağlayacaktır. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa