Goji, sağlıklı ve uzun bir ömür sağlayan süper bir bitkidir. Sağlık vermenin yanında bizleri mutlu da kılar. Gün geçtikçe dünyanın her yerinden yeni insanlar gojinin faydalarını anlıyor.

Goji meyvesinin insan ırkına verebildiği bir çok fayda vardır. Alanında en iyi olan goji meyvesi yaşlanma sürecini durdurur. Hergün düzenli olarak goji tüketmek bunun için yeterlidir.

Goji stresi azaltıcı ve mutluluk verici etkileri nedeniyle, mutluluk çileği ve gülümseten meyve olarak adlandırılmaktadır. Goji yiyen kişiler stresten uzak sakin bir hayat sürdürürler. Beklenmedik problemlere sağduyu ile yaklaşabilirler.

Bilinen ana faydaları arasında hücre yenileme, yaşlanmayı duraklatma, mikroplara karşı koruma ve cinsel hayatı güçlendirmesidir.

Yaşlanma durdurucular polisakaritlerdir. Bu madde hücreleri esnek ve genç tutar. Büyüme hormonu üretimini arttırır.

Hastalığa karşı koruyucu aminoasitler içerir. Alyuvarların vücudu enfeksiyonlara karşı koruma gücünü arttırır. Cinsel gücü arttırıcı etkisi özellikle kadınlarda daha etkilidir ve menapoza giren kadınların cinsel hayatını menapoz oluşmamış gibi canlı tutar. Bir araştırmaya göre 3 hafta boyunca düzenli olarak goji tüketen kadınların cinsel isteğinde büyük artış oluştuğu ve orgazm yaşama sıklığının ve şiddetinin arttığı sonucu elde edilmiştir.Goji Berry Doğanın Sihirli Değneği için 4 yorum yapılmış

necmi

11 Şubat 2011, 4:07 pm

Bu goji meyvesi gercekten cok enteresan.
Benim cevremde’de car ici kece gibi, bu meyveyi nasil ve
nerelerde bulabilirim. ve nasil kullanmaliyim.

yardimci olursaniz COK sevinirim…

saygilarimla: Necmi

lütfü ihsan aydoğdu

15 Şubat 2011, 1:27 pm

goji üzümünü inceledım mutlaka kulanmam gerektiyıne kanaat getırdım nasılbulacağima yardimcı olursaniz memnunolurum harikabişey

funda

11 Ocak 2012, 10:07 pm

arkadaşlar izmir karşıyaka tereci gıdada goji berry bulabilirsiniz

bema

12 Nisan 2014, 12:45 pm

Nasıl buluruz nerden satın alırız?

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa