Kiloları kaybetmek ve bunun sürekliliğini sağlamak sağlık için bir şarttır. Kilo verirken ani şekilde çok kaybetmemeye çalışmalı ve planlı bir şekilde yapmalıdır. Dün başladığımız Haftada “2 Kilo Vermek İçin 40 Öneri” yazımızın ikinci bölümü:

21- Her zaman kullandığınız servis tabaklarınızı bir kenara ayırıp hacmi eski tabaklarınızın %60’ı kadar olan tabaklar edinin.

22- Stresle başa çıkın. Stres altındaki vücut hormon üretimini hızlandırarak daha kolay kilo alınmasına neden olun.

23- Doğru nefes alın. Havayı burnunuzdan alın ve ağzınızdan verin. Böylece kaslara çalışabilmeleri için daha fazla oksijen gönderirsiniz.

24- Dışarı çıkın. Tv karşısına hapsolmayın. Hareket etmeniz her zaman faydalı olacaktır.

25- Telefon-egzersizi yapın. Günümüzde o kadar çok telefonla konuşuluyor ki toplandığında önemli bir zaman dilimine denk düşüyor. Telefonla konuşurken ayağa kalkın, bacaklarınızı oynatın.

26- Birşey yemek istediğinizde, kendinizi buzdolabı önünde bulduğunuzda hemen elinize bir dergi ya da gazete alın ve şöyle deyin: Eğer 15 dakika sonra hala aç hissediyorsam birşeyler yiyeceğim”

27- Hayal edin. Yemiyor olmanız hayal edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ama öyle tıka basa yiyin ki, hayaliniz bittiğinde tekrar yemek istemeyesiniz.

28- Eğer bir yiyeceğe dayanılmaz istek duyuyorsanız bir bardak su için ve yarın o yiyeceği yemeyi planlayın. Muhtemelen unutacaksınız.

29- Kendinize karşı acımasız olun. Eğer 3 çocuklu, çalışan bir kadın egzersiz yapmaya zaman buluyorsa, siz de bulmalısınız.

30- Egzersiz konusunda katı olun. Gerekli programı uygulamadan sevdiğiniz şeylere vakit ayırmayın.

31- Aynı egzersizi 10 dakika boyunca yapmadan bir başkasına geçmeyin.

32- Aynanıza ince birininkiyle birlikte kendi resminizi asın ve günde 3 kere bakarak kendinizi motive edin.

33- Sabahları erken kalkın.

34- En az 8 bardak su içmek için kendinize ölçülü bir matara alın ve bunu yanınızdan ayırmayın.

35- Yemeklerinizi aynı saate yiyin. Metabolizmanız ne zaman gıda geleceğini öğrensin ve hızını kaybetmesin.

36- Kendinize uygun vitamin ve besin takviyeleri kullanın. Diyetinizin eksik yönlerini bunlarla tamamlayın ve güçten kaybetmeyin.

37- İçinde ne olduğu bilinmeyen zayıflama ilaçlarına rağbet etmeyin. Hele ki bunu doktor tavsiyesi olmadan asla yapmayın.

38- Hastaysanız, emzikli ya da hamileyseniz diyet yapmayınız. Bu dönemlerde vücudun besine ihtiyacı olacaktır.

39- Hergün mutlaka 10 gram lif alın

40- Zaferinizi kutlayın. Hedefinize ulaştıkça kendinizi şımartın.Haftada 2 Kilo Vermek İçin 40 Öneri – 2 için 1 yorum yapılmış

selin baytek

2 Haziran 2011, 11:15 pm

ben geçen yıldan beridir 20 kilo aldım.daha önce yaptığım diyetlerde başarılı olmuş.aldığım kiloları sıkıntı çekmeden vermiştim.fakat bu sefer aldığım kiloları veremiyorum.sürekli aç hissediyorum.ve bir şeyler yemezsem terleme mide ağrısı şişkinlik baş ağrısı bulantı ve aşırı halsizlik hissediyorumki konuşmaya bile halim kalmıyor benim ne yapmam lazım

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa