HCG hormonu ile zayıflama ürünleri son günlerde yeniden bir çılgınlık halini aldı. Damla ve sprey formunda satışa sunulan HCG hormonu zayıflamak için güvenli bir yöntem mi, herkes bunu tartışıyor.

HCG hormonu gebelik esnasında plasenta tarafından üretilen bir hormondur. Ağız yolu ile kullanılan damla ve sprey şeklinde satışa sunulan bu ürünlerle ilgili doktorlar halkı uyarıyor.

HCG hormonunun zayıflama üzerinde bilinen herhangi bir etkisi olmadığını dile getiren uzmanlar, halkı HCG hormonu kullanmamaya davet ederken, bunun ileride önemli sağlık sorunlarına neden olabileceğini söylüyorlar.

Kilo vermek için bir mucize olarak lanse edilen diğer ürünler gibi, zayıflamak isteyenler bu ürünlere rağbet edildiği, hormonun gerçekten zayıflatıcı olmuş olması halinde dışarıda manken edasıyla dolaşan hamileler olacağı söyleniyor. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.
Hormonun metabolizma hızını doğru şekilde ayarladığı söylenerek pazarlandığı biliniyor. Tiroid bezinin fazla çalışmasına neden olan hormon kısa vadede kilo verdiriyormuş gibi görünmesine rağmen uzun vadede kas ve kemik sağlığını bozarak ciddi sorunlara neden oluyor.
Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.
Amerika’da kullanım rekorları kırdığı iddia edilen hormonun zayıflama için kullanımı Amerikan İlaç Dairesi tarafından onaylanmıyor. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.HCG ile Zayıflamak Doğru mu? için 2 yorum yapılmış

fikriye yilmaz

23 Nisan 2011, 8:57 pm

Ben dort sene once hcg ignelerle 15kilo verdim,30 kilo geri aldim.Sacllarim dokuldu,troid bezim yavas calismaya basladi ve diyet bittikten sonra asiri yeme istegimi frenleyemez duruma geldim.Hic kimseye tavsiye etmiyorum.Su an kendi irademi kullanarak ve yeme aliskanligimi degistirerek zayiflamaya calisiyorum,13 kilo verdim ve devam edevam edecegim.

ela

12 Mayıs 2011, 10:12 pm

arkadaşlar ben bugün aldım ama çikolatalı korkuyorum kullanmaya çikolata da daha fazla kalorı var diyolar acaba doğru mu lütfen bana yardımcı olun 1 ay sonra düğünüm var lütfenn,

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa