Kilo vermek için kullanılan pek çok yöntem vardır. Son yıllarda fazla kilolardan kurtulmak için kullanılan yöntemlerden bir tanesi de hipnozdur.

Hipnoz bilinçaltınya yatan kalıplamış gerçekleri değiştirme yoluyla çalışan ve bilimsel değeri olan bir terapidir. Gözümüzü kırpmamız, nefes alıp vermemiz gibi kendiliğinden oluşan davranışlarımız bilinç altımızda yer bulur. yine bilinç altı yeme alışkanlıklarını etkilemektedir. Bazen tadının güzelliği bazense sadece doyma isteği ile yemek yeriz ve bunu çoğunlukla bilinçsizce yaparız.

Açlık hissi ve bunu tatmin etme güdüsü pek çoğumuzun fazla yemesini açıklamaktadır. Çocukluğumuzdan beri açlık hissettik ve bunu giderdiğimizde aldığımız hazzı keşfettik. Bu bilinçaltımızda bir yer bıraktı ve erişkinlikte de bizimle birlikte gelişti.

Hipnoz ile zayıflanır çünkü hipnoz bilinçaltını eğitir. Doğru bir uygulama ile tatlılar için ölüp bitme, geç saatlerde yeme isteği dizginlenebilir ve daha sağlıklı beslenme isteği telkin edilebilir. Böylece sadece zorunlu olduğunda ve vücut gerçekten ihtiyaç duyduğunda yemek yeme isteği kazandırılması mümkün olur.

Hipnoz doğru ve işinin uzmanı kişilerce uygulandığında tehlikeli değildir. Ek olarak stres kontrolü de vererek hem fazla kilolardan kurtulabilir hem bu sürecin verdiği stresi dizginleyebilmektedir.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa