Hollywood’daki ünlü oyuncuların kırmızı halı geçit törenine hazırlanmak için yaptıkları, bol sıvı tüketimine dayanan bir diyettir. Diyet ünlü oyuncuların diyetisyeni doktor Joel Fuhram tarafından geliştirilmiştir. Şok diyet sınıfına giren bu diyet kısa sürede hızlı kilo kaybına neden olmaktadır. Diyet haftanın 2 günü sadece meyve suyu içilmesi nedeni ile iyi bir detox diyeti de sayılmaktadır.

Diyet 1 hafta boyunca devam ettirilmesse sonuç alınamaz. Ancak 1 haftadan uzun sürdürülmesi de önerilmez. 1 hafta boyunca kırmızı etler, şekerli gıdalar, un mamulleri ve baklagil tüketimi kesinlikle yasaklanmıştır. Sıcak içeceklerde şeker, krema vb. kullanılmaz. Diyetle birlikte günlük 20 dakikalık hafif yürüyüşler önerilir. Hamile, emziren kadınlar ve beslenme ile etkilenen kronik rahatsızlıkları olanlar bu diyeti uygulamamalıdır.

Beslenme Listesi

Gün 1: 6-8 bardak su ve sınırsız meyve suyu. İstenilen her türlü meyve suyu içilebilir.

Gün 2: 1. Günün tekrarıdır.

Gün 3: 2 dilim esmer ekmek, 2 kibrit kutusu kadar yağsız peynir, 1 haşlanmış yumurta, istenilen bir çay, domates, salatalık ve yeşilliklerden oluşan kahvaltı. Öğle yemeğinde limon ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile soslanan yeşil salata. Akşam yemeğinde 125 gram ızgara tavuk eti (yağsız-derisiz). Zeytinyağı ile pişirilmiş herhangi bir sebze yemeği.

Gün 4 : Sabah ve öğle yemekleri 3. günün tekrarı. akşam yemeğinde 200 gram mantar ve 2 yumurta ile yağsız tavada hazırlanmış omlet.

Gün 5: Kahvaltı ve öğle yemeği önceki günle aynı. Akşam yemeği haşlanmış sebzeler ve 200 gram ızgara balık.

Gün 6: Kahvaltıya bir önceki güne ilaveten 1 servis kaşığı bal ya da reçel eklenir. Öğle yemeği önceki günle aynı. Akşam yemeği 3. günle aynı.

Gün 7: Kahvaltı ve öğle yemeği 6. günle aynı. Akşam yemeği 5. günün tekrarı

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa