Karın yağları pek çok kişinin ortak sorunudur. Durağan bir hayat tarzı içinde, yemek yedikten sonra hemen masa başında çalışmaya başlayan ya da yatağa girenlerde oluşan kötü görüntüden kimse hoşnut değildir. Karın yağlarını eriterek karın kaslarına dönüştürecek iki mucize hareketten bahsetmek istiyoruz.

Karın yağlarını eritirken kalça ve sırtı da çalıştırır.

Başlangıçta kollar ve bacaklar yere dayanarak emekler pozisyonda durulur.

Sağ bacak ve sol kol, sol bacak ve sağ kol çapraz olarak çalıştırılacaktır. Bacak ve kollar ileriye doğru uzatılır. Gerilim hissedene kadar uzanıldıktan sonra 10 saniye boyunca o konumda kalınır. Gerginlik karın sarkmadan devam ettirilir. Diğer kol ve bacaklara geçilerek hareket tekrarlanır. Hareketin belirli bir sayısı yoktur. Ne kadar çok yapılırsa o kadar faydalıdır.

Bu hareket karın yağları ve bacağın üst kısımlarında faydalıdır.

Resimde görüldüğü gibi şınav çekilecekmiş gibi bir pozisyon alınır. Kalçalar yerden kaldırılmadan vücudun üst kısmı yukarıya kaldırılarak ileriye doğru bakılır.
Bu konumdayken 10 saniye beklenir.Vücut biraz daha zorlanarak daha yukarıya doğru kaldırılmaya çalışılır ve 10 saniye daha beklenir. Daha sonra vücudun üst kısmı sağ ve sol tarafa aynı şekilde gerilerek yaylandırılır. Sırtta ağrı hissedilirse egzersiz sonlandırılır.Karın Yağlarını Eriten Egzersizler için 2 yorum yapılmış

saliha

11 Mayıs 2011, 7:56 pm

valla arkadaşlar ben iki paket birden aldım 2 günde the end daha çok acıktım. herhalde bende anormallik var.ama şimdi marketten yine almaya gidiyorum
inşllh bu sefer işe yarar.

saliha

11 Mayıs 2011, 7:58 pm

egzersizler valla işe yarıyor. deneyin .bu iş birbiriyle bende bitişik.egzersiz yapmadan kilo verildiğine inanmıyorum.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa