Neredeyse tüm kadınların hayali, fazla kilolarından kurtulmak, ince bir silüet ve seksi bir duruştur. Bir çok defa kilo veremeyi denerler ancak genellikle pek çoğu iyi bir sonuç alamaz. Kilolardan kurtulmaya başlamak için yedi önemli ipucu vereceğim.

Daha çok içmek.. İnsanlar genellikle ne kadar aç ya da susuz olduklarını farketmezler, susuzluk hissedince yemeye ya da aşırı kalori içeren asitli içeceklere yönelirler. Oysa ki bir fincan su çoğu zaman açlık-susuzluk hissinin giderilmesi için yeterlidir. Sadece su içmek sizi tatmin etmiyorsa bir parça limonla tatlandırmayı deneyebilirsiniz.

Daha çok meyve ve sebze yemek, bu besinler yüksek miktarda selüloz içerir. Bu ne işe mi yarar ? Tokluk hissi verir ve sindirim sisteminin düzgün çalışmasına olanak verir. Ayrıca sebze ve meyveler kiloya dönüşecek miktarda kalori taşımazlar.

Bir şey yemek isteğin zaman düşün! Gerçekten aç mısın ? Açlık hissi kaybolan enerjinin geri doldurulması sinyalidir. Ama bu her zaman tüketecek enerjin olmadığı anlamına gelmez. Eksilen enerji vucuttaki depolardaki yağlar yakılarak telafi edilebilir. Az ama sık yemek bu hissi ortadan kaldırmak için iyi bir metoddur. Sık yediğinde sindirim sistemi sürekli çalışarak görevini doğru olarak yerine getirir.

Uzun süre aynı çeşit besinler tüketmeyi öngören diyetler büyük bir başarısızlık kaynağıdır. Geçici olarak verilen bir kaç kiloyu fazlasıyla geri almaya neden olur. Diyet sona erdiğinde eksik kalan besin türleri tüketimi gerçek bir patlamaya benzer.

Evde bir toplantı, kadınlar arası bir eğlence düzenlemeye ve bunlara katılmaya biraz ara ver. Bu toplantılar bir ziyafettir ancak geri dönüşü çok dramatik olur, sohbet ve eğlence eşliğinde ne yediğini fark bile edemessin. Arkadaşlarınla birşeyler içmek daha az kiloya eşittir hele bir de yürüyerek gidersen..

Bir günlük öğünü dört ya da beş parçaya bölmek her zaman faydalıdır. Asla kendini doyana kadar, tıka basa doldurma.

Günlük yağ ve nişasta tükettiğin kadar protein de al. Protein tüm sistemlere gereklidir ve kasları güçlendirir. yağların yakımını sağlar. Protein taşıyan besinler genellikle lezzetlidir ve yediklerinden aldığın memnuniyeti arttırak tok hissetmeni sağlar.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa