Dün kilo vermek için faydalı olan besinlerin ilk bölümünü yayınlamıştık . Devam ediyoruz:

Dünden devam:

Yüksel lif içeren tahıllar: Sindirimi geliştirir ve açlık hissini giderir.

Soya – tofu : Soya ve soyadan yapılmış tofu peyniri, iştahı kapatır ve daha az yemeye yöneltir. Soya proteini iştahı kapatan nadir proteinlerdendir.

Yağsız sığır eti: Sığır eti kan şekerini düzenler, kasları onarır ve besinleri enerjiye dönüştüren lösin aminoasitini içerir.

Zeytinyağı: Zeytinyağı çiğve pişmiş olarak diğer tüm yağlara göre sağlıklıdır. KArdiyovasküler sistem hastalıklarını engelleyen doymamış yağlar içerir.

Armut: Bu meyve kandaki şeker seviyesini düzenler. Lif ve fruktoz kaynağıdır.

Fındık : Araştırmalar hergün 100 gram fındık yemenin kilo almayı sağlayan zararlı gidalar almayı önlediğini göstermektedir.

Sirke: Sirke asidi mideden incebağırsağa inen besinlerin geçişini yavaşlatır. Böylece daha iyi sindirim yapılmasına ve midenin daha uzun süre dolu durmasına neden olır. Ayrıca şeker hastaları için glikoz kontrolu sağlar.

Kırmızı acı biber: Bu besin iştahı bastırır, enerji üretimine katkıda bulunur.Kilo vermeye faydalı besinler -2- için 1 yorum yapılmış

Kilo vermeye faydalı besinler » zayıflatan gıdalar, zayıflamaya yardımcı besinler, Zayıflama, aşırı şişmanlık » Zayıflama çileği

21 Şubat 2010, 2:07 pm

[…] (29) « Acai Çayı ile Zayıflama Kilo vermeye faydalı besinler -2- […]

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa