Doğum sonrası kiloları sağlıklı ve doğal bir biçimde vermek günümüz anneleri için oldukça önemli sorunlardan biridir. Artık bebek dünyaya getiren kadınlar en kısa sürede kilolarından kurtulmak istemektedir. Doğum yapan anneler vücutlarının izin verdiği sürece bebeklerini emzirmeyi düşünürler. Bu nedenle haplar, iksirler, sert koşullu diyetler onlar için pek uygun olmayabilir. Bebeğe gerekli besinler anne sütüyle temin edildiğinden, öncelikli olarak bu maddeleri almaları şarttır.

Anlatacağımız olay ikiz bebek annesi 30 yaşındaki bir kadının zayıflama hikayesidir. Çalışan genç anne iki bebeğin besin ihtiyaçlarını sağlamakla yükümlüdür. Öncelikle fazla kilolarını kesimleri ve renkleri onu zayıf gösteren giysilerle örtmüştü. Ancak zamanla fazla kilolarının yaşamının her noktasında ona zorluk çıkardığını ve engellediğini görünce kalıcı çözümler aramaya başladı.

İnternette yaptığı araştırmada binlerce kilo verme programı ile karşılaştı, doğum sonrası tüm fazlalıklarından kurtulacağını garantileyen binlerce kuruluş gördü. Hemen hemen hepsi neredeyse mucize vaat ediyordu.

En kolay, en ucuz ve en sağlıklı yöntemi bulmak için eleme yapmaya başladı. Yanısıra egzersiz aletleri ile ilgili bilgi almaya başladı. Zayıflama programı aile yaşamına, iş yaşamına, sağlığına uygun olmak zorundaydı.

Tek tip besin öneren, sürekli aynı yiyeceği yemesini öğütleyen programları rafa kaldırdı. Bebekleri için tek tip beslenmesi mümkün değildi. Bu sütünde gereken minerallerin oluşması için bir engeldir. Daha sonra farketti ki düzenli bir iş ve aile yaşamı, her yiyecekten abartıya kaçmadan tüketmek, düzenli hareket ve spor yaparak ek bir zayıflama programının ağır şartlarına gerek olmadan kilo verebiliyordu.

Zayıflamanın en sağlıklı yolu, vucudu tanımak, doğru yiyecekleri tüketmek, spor yapmak ve sakin bir yaşam tarzını benimsemekten ibarettir. Bu şekilde yavaş ama güvenli olarak kilo verilebilir. Hazırlanmış diyet programlarının hemen hemen hepsi emziren anneler için uygun değildir. Bebekli kadınlar doktorlarının kendilerine izin vermesine kadar yiyeceklerinden ödün vermemelidir.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa