Kilo verememenin altında bir çok neden olabilir. Asıl mesele bu nedeni keşfederek buna neden olan sorunu ortadan kaldırmaktır.

Kilo verememe nedenimiz fiziksel olabilir. Tıbbi olarak kan şekerinin dengesizliği, tiroid hormonu azlığı zayıflamamaya neden olabilir. Böbrek üstü bezlerinin problemleri kilo almaya neden olur. Karaciğer yağların vücutta depolanmasına neden oluyor olabilir. İlk olarak yapılması gereken detaylı bir tıbbi incelemeden geçip, bu ve bunun gibi hastalıklarımız olup olmadığının teşhisi sağlamak ve varsa tedaviye geçmektir. Fiziksel bir rahatsızlık varsa ve bunu ortadan kaldıramıyorsak zayıflamak mümkün değildir

Stres çağımızın hastalığıdır. Stres kişinin kilosunu rahatlıkla etkiler. Bu kilo almak gibi hızla kilo vermekte olabilir. Stres adrenalin hormonu ve kortizol hormonu üretimini arttırır. Bu iki hormon vücudu olması gerekenden daha fazla yap tutması için uyarabilir.

Yüksek toksitite kilomuzu etkiler. Bu nedenle mümkün olduğunca organik yiyecekler tüketilmelidir. Zararlı kimyasal ve toksinler vucutta depolanarak hem şişmanlamaya, hem de yüzlerce kötü sonuçlu hastalığa sebeptir. Yüksek toksidite erken yaşlanmayı kolaylaştırır.

Yemek bağımlılığı şişmanlığın en önemli nedenlerinden biridir. Yemeyi kim sevmez ki! Asitli içecekler başta dişler olmak üzere tüm sindirim sisteminin tepeden aşağıya düşmanıdır. Ayrıca madde bağımlılığı da beraberinde yemek bağımlılığını getirir. Düzenli alkol alan kişilerde alkol aşlık duygusunu arttırmaktadır. Çok hızlı biçimde kilo almaya neden olur.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa