Yine enteresan bir diyet programı ile sizinleyiz. Biraz çılgınca gelebilecek ama basit bir diyet önerisi. Diyetin temeli ingilizce olduğundan ismi None S. İngilizce snack, sweet ve second kelimeleri ile sunday, saturday ve special günlerinden adını almış. Yani tatlı, atıştırma ve ikinci tabak yok ve diyeti cumartesi, pazar ve özel günlerinizde yapmıyorsunuz.

Günde 3 öğün yeme esasına dayanan diyette, yemek zamanlarında istenilen herşey yenilebilmekte, tabi tatlı, abur cubur ve ikinci tabağı almamak koşuluyla. Yasaklı besinlere mısır gevreği gibi kahvaltı tahılları, meyve suları ve sodaları da dahil.

Özellikle tavsiye edilen yiyecekler, lifli sebzeler, buğday lapası, kuru üzüm, çavfar ekmeği, pirinç, makarna, patates, yumurta, tavuk hindi, balık, peynir ve yer fıstığı

Örnek beslenme planı:
Sabah:İki adet pastırmalı yumurta
Öğle: Kuru meyve karıştırılmış yulaf ezmesi
Akşam:Fırında tavuk, patates ve sebze

Diyetin avantajları: Kalori sayımını gerektirmemesi, anlaması ve takibi basit, belirtilen yiyecekler dışında kısıtlama olmaması, haftasonu eğlencesinden mahrum bırakmaması, egzersize teşvik etmesi

Diyetin dezavantajları: Diyet yapanların kontrolsüzce çok fazla kalori alabilme ihtimalleri, sonuçların alınması için uzun süre gerekmesi, günde 3 öğün yemenin aralarda acıktırabileceğidir.

Hafta sonları çok esnek olduğundan dikkatli yaklaşılması gereken bir diyettir. Ayrıca diyeti yapmak isteyenlerin atıştırdıkları şeyin sağlık olup olmadığını çok iyi değerlendirmeleri gerekmektedir.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa