Zayıflamaya yardımcı gıda takviyeleri arasına bir yenisi daha eklendi. Çay ve kapsül olarak iki değişik formda üretilen Safran Çayı zayıflamak isteyenlerin yeni gözdesi oldu.

Yağları yakarak zayıflama vaadeden ürünün, bölgesel olarak zayıflama sağladığı ve vücudun hangi bölümünde fazla yağ varsa o bölümü erittiği söylenmekte. Verilen kiloların kalıcı olduğu ve tekrar geri alınmadığı, ürünün mide asitlerini düzenlediğide üreticilerin verdiği bilgilerin arasında yer almakta.

Ürünle birlikte herhangi bir diyet yapılmasına gerek olmadığı ancak çok yağlı ve şekerli gıdalardan kaçınılması belirtilmekte. Kapsül formu sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce 2 bardak suyla ikişer kapsül olarak alınırken, çayda ise yine yemeklerden yarım saat önce 2 çay kaşığı ürünle hazırlanan bir bardak içilmesi tavsiye ediliyor. Üreticinin verdiği tarife göre çay formu toz olarak içildiği gibi yoğurdun içine koyularakta tüketilebiliyormuş .

Safranes adı altında satışı yapılmakta olan ürünlerin resmi sitesinde verilen bilgilere göre maksimum fayda sağlanabilmesi için akşam yemeklerinin yatmadan en az 4 saat önce yenilmesi, ürüne 2 ay devam edilmesi, öneriliyor.

Safran çayı ve kapsülünde safran bitkisi bulunmamakla birlikte içeriğinde bulunan maddeler kiraz sapı, yeşil çay, funda, altınotu, ardıç tohumu, kuşburnu, papatya, mate çayı, sinameki, hibiskus, biberiye ve rezene.

Üretici tarafından ürünün kullanılmaması gereken kişiler ya da yan etkiler belirtilmediğinden, tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi bu üründe de doktorlarına danışmalıdır.

Tüm bitkisel gıda takviyelerinin Tarım Bakanlığı onaylı olması gerektiğinden, zayıflamaya destek ürünü tüketmek isteyenlerin Bakanlığa bağlı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından aylık olarak yayınlanan izin verilen gıda takviyelerine bakmalarını öneririz.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa