Taze meyve ve sebze tüketmek kilo verme konusunda oldukça başarılı bir yöntemdir. Sebze ve meyveler hem çok lezzetli hem de besin değerleri açısından son derece zengindir. İyi haber ise çok düşük kalorilere sahip olmalarıdır.

Meyve ve sebzeler bir çok vitamin ve mineral barındırır. Bunun yanında kalorileri çok düşüktür. Günde 5 porsiyon meyve sebze tüketimi tavsiye edilmektedir.

Beslenmenin düzenli olması çok önemlidir. Sağlıklı beslenen birinde diyet programları ve ilaçlarına gerek yoktur. Zayıflama sağlıklı beslenme ile mümkün olacaktır. Günlük beslenme düzeninde sebze ve meyve tüketmenin yüzlerce değişik alternatifi olması da ayrıca güzeldir. Sürekli aynı sebze ya da beslenmek bıkkınlık yaratabilir.

Sağlıklı bir kahvaltı maksimum derece enerji sağlar. Tabi ki sağlıklı kahvaltıdan kasıt şeker ve karbonhidrat deposu olmayan bir kahvaltıdır. Sebze ve meyve suları kahvaltı için süper besinlerdir.

Sağlıksız abur cuburlar yerine meyveler ve sebzeler tüketilebilir. Havuç ya da salatalık tüketmek hem kolay hem de sağlıklıdır.

Yemek sırasında taze sebzelerden hazırlanmış salatalar sindirimi geliştirir ve bizi fazla yemekten alıkoyar.

Sebze ve meyveler hiç bir zaman kilo almaya neden olmaz.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa