Kilo vermek isteyenler, sağlıklı beslenmek ve formda kalmak isteyenler bunu yaparken aldıkları ve verdikleri kalorileri sayarlar. Kalori saymak zahmetli bir iştir ve özel bir çaba ister. Kalori sayımı yapılırken düşülen en büyük hata sıvılarla alınan kalorileri saymamaktır. Gözden kaçırılan ve önemsiz görülen sıvılar günlük beslenme içinde çok yüksek kalori almaya neden olabilir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Evde hazırlanmayan ve satın alınan içeceklerin büyük bölümünde yüksek miktarda fruktoz şurubu bulunur. Bu da kilo alma ve obezite için önemli katkılar sağlar. Gazozlar ve enerji içecekleri de bu sınıfa girmektedir. Günlük olarak tek bir şişe / kutu içecek tüketilmesi o gün için fazladan 240 kalori almak demektir. Sıvılar katılara oranla daha az doyurucu olduğundan yemek yenilmesini azaltmadığı gibi bu tür içecekler vitamin ve mineral içermemesine karşın yılda 25 kilo alınmasına sebep verebilir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Bu nedenle diyet esnasında düşük kalorili içecekler, su ve çay gibi içecekler tercih edilmelidir. Kahve basit tutulmalı, yağlı süt, şurup ve krema eklenmemelidir. Yağsız süt ile hazırlanan bir capuçino 100, cafe latte 160 kaloridir. Aynı içecekler basit bir şurup ve krema ilave ile 320 kalori içerir bir hale gelir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Alkollü içecekler de yüksek miktarda kalori içerir. 1 gram alkol 7 kaloridir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa