Fazla kiloları olanlar için en büyük korku günün birinde aşırı şişmanlama yani obez olmaktır. Obezite hayatı tehdit eden ciddi hastalıkların neredeyse tamamına yakalanma olasılığını arttıran, hayat kalitesini düşüren bir sağlık sorunudur. Farkında olmadan ya da kilo almamak için özellikle yapılan bazı davranışlar obezite riskini büyük ölçüde arttırmaktadır.

Amerikan Massachusetts Üniversitesi’nde, 500 erkek ve 500 kadın üzerinde yapılan bir çalışmada yemek yeme zamanlarının obezite ile kesin ilişki içinde bulunduğu kanıtlanmıştır. Bu araştırmanın sonuçlarına göre aşırı şişmanlık riskini arttıran yemek zamanı alışkanlıkları şöyledir:

Akşam yemeğinin günün en büyük öğünü olması şişmanlık riskini yüzde 6 arttırmaktadır.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Uyandıktan sonra kahvaltı için 3 saat ve daha fazla beklenmesi riski yüzde 43 arttırmaktadır.

Dışarıda yenildiğinde porsiyonların üçte birinden fazlasını tüketmek şişmanlık riskini yüzde 69 arttırmaktadır.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Yatağa aç gitmek (en son yemek ya da atıştırma zamanından 3 saat daha fazla geçmesi) obezite riskini yüzde 101 arttırmaktadır.

Kahvaltıyı evden çıktıktan sonra dışarıda ya da işyerinde yapmak şişmanlık riskini yüzde 137 arttırmaktadır.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Öğle yemeğinde hiçbirşey yememek şişmanlık riskini yüzde 37 arttırmaktadır.

Kahvaltı etmemek obezite riskini yüzde 450 arttırmaktadır.Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Bu rakamlara ve araştırma sonuçlarına göre değinilmesi gereken nokta şişmanlık riskini azaltmak için öğünleri zamanında ve doğru olarak geçirmektir. Sağlıklı bir form koruma programında yemekler atlanılmamalı, öğünler az ve sık olarak tüketilmelidir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa