yesil cayYeşil çay zayıflatır mı, son günlerin en popüler sorularından biridir. Kilo vermek, insanların yaşam tarzı, beslenme düzeni, alışkanlıkları ve görüşlerine bağlıdır, her insan tektir ve metabolizmaları birbirinden ayrıdır. Bütün bunlarla birlikte yeşil çay zayıflamaya yardımcı olur mu sorusunun cevabı evettir..

Yeşil çay polifenol ve kateşin içerir, bu maddeler kio vermenin yanısıra bir çok fayda sağlamaktadır. Yeşil çay ve bunun hap formları klinik olarak test edilmiş ve incelenmiştir. Öncelikle tamamen doğal olan bu ürünün herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak tüm hayatımızda uyguladığımız üzere en faydalı şeylerin bile fazlası ileride oluşabilecek ve öngörülemeyen zararlar içerebildiğinden yüksek miktarda kullanılması önerilmemektedir.

Yeşil çay tüketimi vucudun enerji üretimini ve netabolizmayı hızlandırarak, vucutta depolanan fazla yağın yakılmasına neden olur.

Yeşil çay vucutta toksinleri azaltan antioksidanlarla da yüklüdür. Bu antioksidanlar vucuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırarak aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur.

Açlık hissini azaltan doygunluk sağlayayan yeşil çay, yemek arası atıştırmaları engeller.

Yeşil çay kullanımına başladığında etkilerini hissetme süresi 2 hafta civarıdır. İlk günlerde toksinleri atan yeşil çay, metabolizmanın hızını arttırark bu hızı rutin haline getirir ve termogenesis yani yağ yakma başlar.

Zayıflama konusundaki etkilerinin yanısıra özellikle Çin toplumunda sürekli tüketilen bu çay depresyonu gidermek ve baş ağrılarını hafifletmek gibi ilginç etkilere de sahiptir.

Yeşil çay ne yazık ki bir mucize değildir. Sadece zayıflamaya yardımcıdır. Düzenli ve sağlıklı beslenmedikçe hiç bir madde zayıflamayı sağlamaz.

Yeşil çay, glikoz düzeyini dengeler, kanda şeker yükselmesini engeller. İştahı ve yeme arzusunu dizginleyerek, diyetinize yardımcı olur.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa