Son günlerde termal özellikte olduğunu ve kilo vermeyi sağladığını iddia eden zayıflama eşofmanı reklamlarında artış oldu. Reklamlarda çok iyi bir özellikmiş gibi terden sırılsıklam olmuş insanlar gösteriyorlar. Terleyerek zayıflama sağlandığını söyleyen bu giysiler, vücuttan çok miktarda su atılması sağlayan her ürün gibi zararlı.

Bu eşofmanların mantıksal olarak müshil ve idrar söktürücü ilaçlardan hiç bir farkı yok. Aşırı sıcaklama sonucu doğal olarak çok miktarda terlenmesini sağlıyor. Terleyerek vücuttaki su ve minerallerin kaybına neden oluyor. Çok miktarda su kaybı da kullananlarca kilo verilmiş gibi algılıyor.

Yağların ısı vasıtası ile yakılması ancak tavaya koyulan tereyağ ve margarin için geçerlidir. Aksi halde sıcak ülkelerde hiç fazla kilolu insan olmazdı ya da normal kilolu olanların tüm yağları eriyerek güçsüz düşerlerdi. Suyun vücut için önemini ve zayıflamak için gerekliliğini pek çok defa anlatmıştık. Zayıflatacağını söyleyen ancak su kaybına sebep olarak vücuda ciddi hasarlar verebilecek bu tür ürünlerden uzak durulmalıdır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa