Zayıflama günlüğünde, zayıflamayı amaç edinmiş kişilerin deneyimlerine, duygularına, başarılarına ve başaramadıklarına yer vererek, diğer zayıflamak isteyenlere yol göstereceğiz.

Dünyada binlerce çeşit insan var. Saçının rengi, derisi, boyu, kilosu, gözü, kaşı, burnu, kulakları birbirinden değişik, bir sürü değişik insan. Ve birde toplumun kabul ettiği genel kriterler.. Son zamanlarda elbette değişse de mesela beyaz olmak, sarışın olmak uzun boylu ve ince olmak gibi genel kriterler.. Bu kriterlerin bazıları sadece gözümüzü okşamak adınayken, bazısı daha sağlıklı, daha rahat, daha mutlu bir yaşam için.

Maalesef herkes bu kabul görmüş kriterlere uygun olarak doğmuyor ya da büyümüyor diyelim. İşte benimki de böyle bir hikaye aslında: genetik birşey mi, ya da sonradan mı böyle oldum.. aslında çokta bir önemi yok. Kendimi bildim bileli hep standartların üzerinde biriydim boy ve özellikle kilo olarak . Şimdi dönüp çocukluk resimlerime baktığımda gerçekten yaşıtlarımdan uzun ve şişmanmışım. Tabi eminim o zamanlarda bu ailemi çokta rahatsız etmiyordu, çünkü o dönemlerde tombul çocuk sağlıklı olduğunun bir göstergesiydi çoğu aile için.

Zaman geçip büyüdükçe, insanların acımasız yüzüylede karşılaşmaya başlıyor tabi insan. Çevrendeki insanlar da senle beraber büyüyor. Okula başlıyorsun , çevren genişliyor ve sende diğerlerinden gerçekten daha “geniş” olduğunu algılıyorsun:) Bazıları seni olduğun gibi kabul etmeye hazırken , bazıları da farkını ortaya koyuyorlar, şişman demeye başlayarak. Ailen de artık tombul çocuk sağlıklıdan vazgeçmiş , artık ye değil yeme demeye başlamış, o anda bir bakmışsın hayatının kabusu sana hoş geldin diyor..

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa