Gerçekten karar verince sanırım yapamayacağımız hiçbir şey yok. Korktuğum gibi olmamıştı aslında. Sigarayı bu kadar kolay bırakabileceğimi hiç düşünmemiştim. Günde 2 paket içerken birden hiç içmemek (10 gün dahi olsa) açıkçası gözümü korkutuyordu. Ameliyat tarihini kafamda belirledikten sonra hemen sigarayı bıraktım, ilk birkaç gün zor olsa da hemen alıştım diyebilirim.

Sigarayı bıraktıktan 12 gün sonra hastaneye gittim. Sabahtan testler yapıldı. Her zaman bulunmamakta direnen narin damarlarım bulundu, tüm gerekli hazırlıklar yapıldı, azcık korku bol heyecanla ilk ameliyatımı beklemeye başladım. Kapalı bir ameliyat olacaktı, yaklaşık 1 saat sürecekti.

Ameliyathaneye girip çıkmam 1 saat sürmüştü. Pek ağrım yoktu sadece uyumak istiyordum. Dedikleri doğruydu zor bir ameliyat geçirmemiştim. (şimdi dönüp baktığımda belki de çok şanslıydım diye düşünüyorum) Ertesi gün hastaneden çıkıp eve gelmiştim. 15 gün boyunca bol bol çorba içtim ya da sebze püreleriyle beslendim. Daha sonra da diyetisyenin söylediği şekilde beslenmeye başladım. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Çok bir şey yiyemiyordum çabucak acıkıyor, sık sık yiyordum. Ameliyatta kelepçe takılmıştı ama kelepçenin sıkılması 1 ay sonra yapılacaktı böylece daha da az yiyebilecektim. 1 ayın sonunda doktora gittiğimde , deri altına yerleştirdiği plak sayesinde iğneyle sıvı vererek silikon kelepçemi daralttı. Artık kilo vermeye gerçekten hazırdım, zaten 8 kilo vermiştim bile. Kim tutardı ki artık beni? Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.Zayıflama Günlüğü: Ameliyat Zamanı için 2 yorum yapılmış

ali can kurt

17 Kasım 2011, 12:34 pm

merabalar.ben yaklaşık 6 ay önce sleeve gastroktonomi ameliyatı oldum ve 40kg verdim.bütün hayatım değişti,şuan çok sağlıklı ve mutlu bir insanım.selamlar.

naz

2 Mayıs 2012, 9:26 pm

zeyiflamak için ameliyat bence çok saçma birşey sadece siz kendinizin yediklerinize ve yemek saatlarına dikkat ederseniz ve egzersiz yaparseniz sürekli herekette olursanız zaten zeyiflarsınız

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa