Evet zayıflıyordum, ama zayıflayan sadece vücudum değildi. Sinirlerim de gayet zayıflamıştı . Saçlarım tutam tutam döküldükçe, baş dönmesi yaşamadan ayağa kalkamaz olunca bu işte bir terslik olduğunu anlamıştım 2 ay olmuştu rejime başlayalı ve hala sadece sebze meyveyle besleniyordum. Çevremdekiler de isyan etmeye başlayınca akapunkturu bıraktım.

Her şeyden sınırlı miktarlarda yemeye başladım. Birazcıkta olsa kendime gelmeye başlamıştım. 1 ay kadar daha böyle devam ettikten sonra 3 ayın sonunda 28 kilo vermiştim. Kendimi çok iyi hissediyordum, kilo verdikçe mutlu oluyor ve daha da gaza geliyordum.

Ama kendimi tutamamaktan da ölesiye korkuyordum. En iyisi tekrar bir doktora gitmekti. O zamanlar diyetisyenden çok akapunkturla zayıflamak modaydı sanırım. Daha önceden kardeşimi zayıflatmış çok ünlü bir akupunturcuya gitmeye başladım. Ve yaklaşık 1 sene sürecek serüvenimiz başlamış oldu.

İlkiyle alakası olmayan bir şekilde rejim yapıp canım istediğinde tatlı ve alkol de dahil her şeyi yiyip içerek kilo vermeye başladım. Gayet düzenli besleniyordum. Eskisi kadar kolay yorulmuyordum. Güçsüz değildim, enerjiktim. 7. Ayın sonunda 50 kilo vermiştim ve artık spor yapmam gerekiyordu!. Bir yandan rejimime devam ediyor bir yandan çok zor gelse de haftada 3 gün spora gidiyordum. Yavaş yavaş vücudum toparlanmaya başlamıştı.daha sıkıydım daha dinçtim hareketlerim çok kolaylamıştı. Zaten artık obezde değildim sadece biraz şişmandım… 15 ayın sonunda tam 74 kilo vermiş 1.81 cm. boy ve 88,5 kilo ile az kilolu, hatta normal sınırına inmiştim. Bir zaferdi benim için çünkü o kadar değişmiştim ki bir süredir beni görmeyenler tanımıyorlardı!

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa