Aşırı kilolarından kurtulmak için her yolu deneyen bir kadının günlüğü. Önceki yazılara ulaşmak için burayı tıklayın.

Ameliyat fikriyle gelen anneme ilk başta biraz garip yaklaşmıştım. Yok artık! Zayıflamak için ameliyat mı olunurdu? Olunuyormuş, ben işteyken televizyonlarda herkes çıkıp konuşuyormuş. Kelepçe denen bir şey varmış, midene takıyorlarmış, azıcık yiyip zayıflıyormuşsun.

Annem her fırsatta ameliyat, ameliyat diye başımda dolandığından en azından kalkıp doktora gitmek farz oldu. Bu ameliyat üzerinde uzman olan, televizyonda bolca konuşan doktordan randevu alıp gittiğimde; ameliyatın çok zor olmadığını, yaklaşık 1 saat sürdüğünü ve midenin silikon bir lastikle üst kısmında bir ufak kase kadar kalacak şekilde ikiye bölündüğünü öğrendim. Kulağa çokta korkutucu gelmiyordu. Kapalı bir ameliyattı, yaklaşık 1 hafta kadar sıvıyla beslenmek gerekiyordu. Sonra yavaş yavaş daha katı gıdalara geçebilecektim. 1 ay sonra deri altına yerleştirilen silikonun ucundaki metal sayesinde kelepçe sıkılacaktı ve az yemeye başlayacaktım.

Ünlü bir şarkıcı da bu ameliyattan olmuş ve gayet zayıflamıştı. Demek ki çok zor değildi. Gene gaza gelmiştim, “o yaptıysa ben de yapabilirdim” tabiî ki. Ciddi ciddi ameliyat olmayı düşünmeye başlamıştım. Tek bir sorun vardı aslında. Doktorumun “Seni ameliyat edebilmem için 10 gün sigarayı bırakmak zorundasın” demesi. Yaklaşık bir sene süren kendimi kandırmalarım, bu aralar çok yoğunum önümüzdeki ay olurum, aman ne acelesi var nasılsa bırakırım sigarayı diyerek geçen 1 sene sonunda hala ne sigarayı bırakmış, ne de ameliyat olmuştum. Hiçbir kıyafetime girmemeye başladığımda ise düşünecek bir şey kalmamıştı. Derhal sigara bırakılacak ve sonrasında mide tutuklattırılacaktı!!!Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa