Henüz çocukluk çağında çevresinden farklı kiloda olduğunu farkeden fazla kilolu bir kadının geçen haftadan devam eden hikayesi

İlkokula başladığımda “Eyvah Çocuklar Büyüdü” filmindeki gibi dev çocuklardan biri olduğumu fark etmem çok sürmedi. Tüm okul hayatım boyunca en arka sırada oturdum. İlkokul son sınıfta öğretmenimden uzun ve şişmandım ne yazık ki.

Sonra ortaokul… Gelişmekte olan bir kız çocuğunun zerafeti ve endamından hiç eser yoktu bende, ama bebek gibi yüzümle çok güzeldim, tek kusurum fazla kilolarımdı.

Hatırladığım ilk rejim denemem ise lise 2’yi bitirdiğim yaz o zamanlar çok popüler olan, Büyükada’da bir otelde zayıflama kampı yapan ve bu konuda oldukça ünlü, fazla kilolardan kurtulma denilince o yıllarda akla gelen en önemli kişilerden birine yani M.K’ın zayıflama kampına gitmemdir. 3 hafta boyunca ailemden, evimden ayrı tanımadığım insanlarla beraber kalıp ortak sorunumuz, yani kilolarımız için savaşacaktık. Annem bu fikri ilk ortaya attığında çok mantıklı ve açıkçası kolay gelmişti. Ta ki bir çeşit nazi kampında olduğumu anlayana kadar! Kısaca günde 2 kere 7 km.’lik yürüyüş, 1 saat spor ve gayet sıkı bir diyetten oluşan bir programdı. Bunlar zaten yeterince zorken bir otelde kelimenin tam anlamıyla hapis kalmak, yürüyüş dışında sokağa adım atamamak tam bir kabustu. Dışarı çıkamıyorduk çünkü bize iradesiz, zavallı tombul kuşlar muamelesi yapılıyordu ve maalesef gıkımız çıkmıyordu. Çünkü hepimiz kendi isteğimizle ordaydık. Gene de 3 hafta sonunda 11 kilo vermek ve bir nebze de olsa zayıflamış olmak çektiğim tüm eziyetlere değdiğini düşündürtmüştü bana.

O yaz büyük bir azimle 19 kilo daha vermiştim. Okula geri döndüğümde tombul ördek yavrusu neredeyse zayıf bir kuğuya dönmüştü ki yeni kabusum başladı..Sadece kilo vermekle iş bitmiyordu, önemli olan “koruyabilmekti”…Zayıflama Günlüğü : Zayıflama Kampı Terörü için 1 yorum yapılmış

joyi

31 Mart 2012, 12:53 pm

Hayatım boyunca hiç tombul olmadım, 1,73 boyundayım 59 ile 62 kilo arasında iner çıkardı kilom.yaşım 39 olduğunda kendime baktığımda vücudum esnekliini kaybetmiş selülit lerim aşırı derecede çıkmıştı ve hep normal gördüğüm kilom 63 kilomla birden kendime inanılmaz hantal çirkin vücutlu geldim.
karar verdim ve kendime 3 aylik bir form planı çıkardım
ve tam planladıım gibi 3 ayın sonunda 52 kiloda tüm selülitlerim yok olmuş vücudum sıkılaşmış kusursuz bir forma sahip oldum. sadece doğal spor ,beslenme ve araştırmalarımla elde el yapımı bitkisel kremlerimle başardım.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa