Zayıflamak için takviye ürünler arıyorsan, bir dakika içinde en az 10 değişik ürünle karşılaşabilirsin. Peki bu ürünler vadedildiği gibi mi? Zahmetsizce ve egzersize gerek bırakmadan, kolayca zayıflatan büyülü bir ilaç henüz yok..

Zayıflamaya yardımcı olan ilaçlar vardır. Bunlar yağları yakma sürecine yardım etmeye müsait ürünlerdir. Şimdi temel maddelerini baz alarak bazı ilaçları inceleyelim.

Krom içerenler; Bu tür ilaçlar metabolizmayı hızlandırır. Yakılan yağ miktarında artışa neden olur. Böylece fazla yağların depolanma oranı dolayısıyla kilo alma miktarı düşer.

Yeşil Çay içerenler; Yeşil çay zayıflamaya yardımcı bitkisel bir üründür. Zayıflamaya büyük ölçüde yardımcı olur, çünkü kafein içerir. Ama kalori yakılması için vücudu zorlamaz. C vitamini ve betakarotenleri ile antioksidan özelliği vardır ve bu özellik, toksinlerin ve serbest radikallerin atılmasına yardımcı olur. Sindirimi hızlandırır. Kan şekerini, ve kolesterolü dengeler.

Kalsiyum içerenler; Son çalışmalar günlük 1000-1400 mg kalsiyum alınmasının vücudun yağ dengesini sağladığını ve zayıflatmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Ancak kalsiyum içeren zayıflama haplarının aynı etkiyi sağladığına dair bir kanıt yoktur. Öğrenmek isteyenler için 2 bardak inek sütü içerek sonuçlarının gözlenmesi önerilmektedir.

Bunların yanısıra bir çok bitkisel zayıflama desteği bulunmaktadır. Her zaman önemli olan neyi, ne kadar yemiş olduğumuzdur. Ayrıca bu tür programlara başlamadan önce mümkün olduğunca bir doktorla konuşulmalıdır.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa