Zayıflamaya yardımcı olduğu söylenen ve gıda takviyesi olarak adlandırılan ürünleri kullanıyor musunuz? Kullanıyor ya da kullanmak istiyorsanız lütfen aşağıya bir göz atın.

Zayıflama haplarının pek çoğu yüzde yüz doğal, tamamen doğal sloganları ile satışa sunulur. Acaba bu gerçek mi? Sentetik olan bir maddeyi doğal adı altında kullanmayı kimse istemeyecektir.

Zayıflama takviyeleri kolaylıkla satın alınabilir. Ancak bu kolaylık onların tamamen güvenilir olduğu anlamına gelmez. Bu tür takviyeler reçeteli ilaçlarla aynı incelemelerden geçmez.

Zayıflama takviyelerinin içindeki maddelerin tamamen bitkisel olduğunu söylemek doğru olmayabilir. Tamamen doğal olsa bile içerikteki maddeler reçeteli ilaçlarla birlikte etkileşime girip yan etkiler doğurabilir.

Bütünüyle doğal yazması öyle olduğu anlamına gelmez. Yapılan incelemelerde bu takviyelerin içinde kimyasal maddeler olduğu görülebiliyor.

Kullanmadan önce bilimsel görüşleri incelemekte fayda var. Takviye ile ilgili herhangi bir bilimsel araştırma yoksa bilinmeyen sulardayız demektir.

Eğer zayıflama takviyesi kullanıyor ya da kullanmayı düşünüyorsak öncelikle şüpheci olmalıyız. Eğer bir teklif fazla iyiyse muhtemelen doğru değildir. Eczacınızdan bilgi almadan bu tür ilaçları kullanmayın.

Takviyeleri kullanmaya başladıktan sonra kötü yönde bir değişiklik bir sıkıntı hissederseniz vakit geçirmeden doktora başvurun.

Resmin tamamına bakın. Kullandığınız ya da kullanacağınız takviye gerçekten işe yarıyor olabilir. Ancak bazılarının bazı kişiler için ters etkileri olabilir. Sağlıklı bir kişiye zararı olmayan bir bitkisel takviye gençler, hamile ve emziren kadınlar, yaşlılar ya da ameliyat geçirmiş kişilerde kötü sonuçlara neden oluyor olabilir.

Yaşam tarzınıza göz atın. Neden zayıflama takviyesi kullanmak istiyosunuz? Aynı sonuçları uyku düzenini sağlayarak, egzersiz yaparak ya da dahasağlıklı beslenme ile sağlayamıyor musunuz?

Elbette ki tüm takviyelerin bitkisel olduğunu söylediği halde bitkisel olmadığını, zararlı etkileri olduğunu söylememiz doğru değildir. Ancak günden güne artan şikayetler, içinde kimyasal ya da zararlı maddeler tespit edilen takviyeler ve ruhsatsız ilaç haberleri nedeni ile konuya daha özenle yaklaşmalısınız.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa