Hızlı kilo vermek, koltuğa kurulup televizyon izlemekle yapılacak bir iş değildir. Kilo vermeyi istemek, ne kadar kilo vereceğini bilmek şarttır.

Kilo vermek için kesinlikle yapılması gereken şeyler vardır. Herşeyden önce çöp yiyecekler, bomba yiyecekler gibi değişik adlarla anılan sadece kalori yüklü yiyecekleri bir kenara atmak zorundayız.

Doğru yemekler yemekle ne yazık ki tüm sorunlar ortadan kalkmaz. Kilo verirken egzersiz yapmak şart olmayabilir, ama metabolizmanın hız kazanması ve en önemlisi verilen kiloların vücutta sarkma yapmaması için bunun yapılması gerekmektedir. Size boks yapmanızı, kayakları alıp dağa çıkmanızı elbette ki öneremem ama biraz koşmak, tempolu yürümek yeterlidir. Kalbin çalışmasını hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştıracaktır.

Jimnastiğe ya da bir spor salonuna kaydolmak için yeterli birikimin olmayabilir. Spor salonlarında evde yapamayacağımız hareketlerle ilgili aletler olduğu doğrudur. Ama imkan yoksa alternatif geliştirmekte zor değildir.
Step tahtası yoksa kalın bir ansiklopedi iş görecektir. Ağırlık aleti yoksa yine bir kaç kitapla esneme çalışmaları yapmak gayet kolaydır.

İştahını kesmeyi başarır ve yağlarını yakarak enerji harcama aşamasında sorun olursa zayıflama ilaçları kullanılabilir. Satışa sunulan binlerce doğal zayıflama desteği mevcuttur. Bir çoğu bitkisel olan bu ilaveler sağlıklı ve canlı olmana da neden olurken zarar verici değildir.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa