Sağlıklı bir biçimde kilo verirken bir yandan sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekmektedir. Tatil zamanı gelince deniz kenarında fazla kilolarınızdan kurtulmuş biçimde rahat etmek için yapılan bir haftalık şok diyetler, size ciddi sağlık sorunları olarak dönebilir.

Kilo verirken sağlığınızdan olmamanın, sağlıklı sayıflamanın, kilit noktası düzenli egzersiz yapmak ve doğru beslenmektir. Hayatınızda bu iki noktayı kısa süreli kilo vermek için değil uzun vadede sürekli olarak önemsemeniz gerekir. Bir başka değişle egzersiz yapmayı ve doğru beslenmeyi bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Sağlıklı bir biçimde kilo vermeniz için size özel bir program uygulamanız gerekir. Her insanın vücudunun çalışması, metabolizma hızı ve ideal vücut ölçüleri birbirinden farklı olduğundan, uygulaması gereken diyet ve egzersiz programı da farklılıklar göstermektedir. Fazla kilolarınızdan kurtulmaya karar verdikten sonra bir diyetisyene başvurmanız en akıllıca yol olacaktır. Diyetisyeniniz öncelikle sizin vücudunuzun çalışmasını anlayarak, size en uygun ve en kolay diyet programını tavsiye edecektir.

Unutmayın sağlıklı beslenmenin ikiz kardeşi düzenli egzersiz yapmaktır. Doğru beslenerek vücudunuza aldığınız kalorilerin en büyük destekçisi beraberinde yaptığınız egzersizlerdir. Böylelikle diyetinizin dışına çıktığınız ve fazladan aldığınız kalorileri, yaptığınız egzersizlerle çok kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Doğru ve dengeli bir biçimde beslenerek ideal kilonuza geldiğinizde, hareket kabiliyetiniz de artacağından bir bakıma yaşam kalitenizi de arttırmış olacaksınız. Bu şekilde düzenli yaşamayı bir alışkanlık haline getirmeyi kafanıza koymanız ve kısa süreli programlardan ziyade uzun vadeli düşünmeniz her zaman size fayda sağlar.

Sağlığınızdan olmadan, aç kalmadan, strese girmeden doğru bir şekilde kilo verebilmek bu kadar kolay. Yeme alışkanlıklarınızda yapacağınız küçük değişiklikler, gün içinde fazladan atacağınız birkaç adım ile farkında bile olmadan ve zorlanmadan kolaylıkla kilo verebilirsiniz.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa