Zayıflamak pek çok kişinin hayali. Sağlıklı ve uzun bir ömür için kiloyu normal sınırlarda tutmanın önemi herkes tarafından kavrandı. Normal kiloda olmak ise pek öyle kolay değil. Yapılması ve yapılmaması gerekenlere göz atmalısınız:

* Top-model olmaya çalışmayın. Toplam dünya nüfusunun çok küçük bir kısmı süpermodel gibi görünür ve böyle görünmelidir. Gerçekçi olmalı ve “sağlıklı” bir kilo hedeflenmelidir.

* Sabırlı olun. Bir gecede 10 kilo vermenin herhangi bir formülü yoktur. Ne kadar istesenizde olmayacağını bilin ve bir hafta için sağlıklı bir miktarı yani 0.5 – 1 kg. mı hedefleyin. Yeni beslenme alışkanlıklarına uyum sağlamak için kendinize zaman tanıyın. Köklü değişiklikler zaman alır.

* Kendinizi şımartmak için tatlıları kullanmayın. Bu kendinizi şımartmak değil küçümsemek olacaktır. Bir kez cazip gıdaları tüketmeye başlarsanız devamı gelir. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

* Kalorileri saymayın. Ağzınıza giren her lokmanın kaydını tutmanız canınızı sıkmak ve motivasyonunuzu düşürmekten başka işe yaramaz. Sık tükettiğiniz gıdaların ortalama kalorilerini bilmeniz ve sağlıklı seçimler yapmanız yeterli olacaktır. Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.

* Alkolden uzak durun.

* Öğün atlamayın. Öğün atlamak kilo vermeye yardımcı olmaz. Aksine metabolizmayı yavaşlatır ve halsizliğe neden olur.
Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.
* Yağlara temkinli yaklaşın. Sadece vücut için gerekli sağlıklı bitkisel ve esansiyel yağları tüketin.

* Destek alın. Kilo vermeye çalışan arkadaşlar edinin, ya da zayıflama gruplarına üye olun. Bildiklerinizi başkaları ile paylaşın ve onların tecrübelerinden yararlanın.
Bu yazı zayiflamacilegi.com sitesi için hazırlanmıştır.
* Mucizelere inanmayın. Aç kalmadan, egzersiz yapmadan, 1 haftada onlarca kilo vermeyi vaadeden ürünlerden uzak durun. Zayıflatan mucize bir yöntem yoktur.

Sizde Yorum Yazın

  • Alexa